0
0
Steaua

Asa am trait CFR Cluj - Steaua 0-0

Am transmis de la 20:30 in aceasta pagina derby-ul etapei a 6-a din playoff, meciul CFR Cluj - Steaua, o partida extrem de importanta in economia luptei pentru titlu.

22:22

George Gaman fluiera finalul partidei.

88'

Deac reia cu capul peste poarta din centrarea lui Nouvier.

77'

Sansa de gol monumentala ratata de Steaua prin Tanase. Acesta il intoarce pe Horj in careu si suteaza incredibil pe langa poarta.

65'

Cea mai mare ocazie ratata de Steaua prin Enache. Acesta reia pe langa poarta din pasa lui Gnohere inapoi.

62'

Sansa de gol a gazdelor la sutul lui Gomelt pe langa poarta. Intre timp Alibec a plecat direct la vestiare.

62'

Nervos dupa ce a fost schimbat, Alibec loveste cu piciorul in mai multe sticle de pe marginea terenului.

61'

Alibec ii lasa locul in teren lui Gnohere.

58'

Gnohere este chemat de la incalzire si va fi aruncat in lupta la Steaua. Miriuta il trimite pe teren pe Nouvier.

54'

Centrare a lui Camora in fata portii pentru Bud. Intervine Nita si retine balonul.

52'

Presing in continuare agresiv al clujenilor cu nu mai putin de 6-7 jucatori in jumatatea adversa.

46'

21:18

Pauza in Gruia.

40'

Deac ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

33'

Popescu obtine doar al doilea corner al Stelei la un duel cu Horj.

27'

Paun trece pe langa deschiderea scorului la o centrare a lui Omrani care trece prin fata portii. De putin a ratat mijlocasul CFR-ului intalnirea cu balonul.

24'

Inca un corner al gazdelor ramas fara rezultat, al patrulea. Pe margine se arunca vorbe grele intre Miriuta si Reghecampf.

20'

Tanase trimite in adancime pentru urcarea lui Pintilii in careul advers, dar mijlocasul stelist a ajuns la o varsta care nu-i mai permite un sprint prea iute.

19'

Ovidiu Popescu reia slab pe langa poarta gazdelor.

18'

Si aceasta faza de la coltul terenului ramane fara rezultat. O centrare care iese in afara terenului.

18'

Lovitura libera pentru CFR Cluj si gazdele obtin al treilea corner in acest meci.

15'

Popescu pierde mingea in propria jumatate, iar Balasa trimite in corner pentru mai multa siguranta.

10'

Lovitura de la colt pentru CFR Cluj ramasa fara rezultat.

6'

Sansa de gol ratata de gazde prin Sorsa. Reluare cu capul pe langa poarta dintr-o pasa a lui Camora.

1'

A inceput meciul din Gruia si incepe in forta cu un sut al lui De Amorim spre poarta.

19:50

CFR Cluj: Mincă - Lopes, Larie, Horj, Camora - Gomelt, Deac - Sorsa, Omrani, Păun - Bud

Steaua: Niță - Pleașcă, Bălașa, Moke, Momcilovic - Pintilii, Ov. Popescu - Boldrin, Tănase, De Amorim - Alibec