1
Slavia Praga
Masopust 28'

Asa am trait CFR Cluj - Slavia Praga

CFR Cluj bate la portile grupelor Champions League si, dupa trei tururi preliminare trecute, singurul hop ramas de trecut se numeste Slavia Praga.

23:52

90'

Galben luat de Skoda pentru un fault la Arlauskis.

90'

Trei minute de prelungire.

87'

Hoban intra in locul lui Bordeianu.

87'

Paun scoate cartonasul galben in duel cu Soucek.

85'

Holes intra la oaspeti in locul lui Masopoust.

79'

Omrani rateaza lovitura de la 11 metri. O executie teribil de slaba din partea francezului!

77'

Omrani obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Olayinka.

74'

Boril trimite peste poarta din marginea careului.

73'

Centrare din dreapta trimisa de Rondon si portarul Kolar intervine in ultimul moment in fata lui Omrani.

72'

Luis Aurelio inlocuit de Paun.

68'

Slavia schimba atacantii de careu. Intra Skoda in locul lui Van Buren.

67'

Camora suteaza peste poarta dupa o minge intoarsa dupa un corner.

66'

Doi jucatori de la CFR cad in careul oaspetilor. Cakir acorda doar lovitura de la coltul terenului.

64'

Kral intra in locul lui Traore la Slavia.

52'

Deac intoarce mingea pentru sutul lui Bordeianu. Mingea nu prinde spatiul portii. CFR joaca altceva in aceasta repriza.

50'

Ce ocazie pentru CFR la sutul in bara trimis de Rondon dupa o recuperare a lui Omrani.

46'

23:03

Rondon intra la pauza in locul lui Tucudean.

22:47

Pauza in Gruia.

42'

Coufal vede cartonasul galben.

42'

Stanciu cade in careul CFR-ului. Jocul continua pana cand arbitrul turc fluiera un fault asupra lui Omrani.

30'

Djokovic vede cartonasul galben.

29'

Continua forcingul celor de la Slavia si Stanciu obtine un nou corner dupa un sut din marginea careului.

28'

Gol Masopust!

Slavia deschide scorul prin Masopust dupa o faza de la coltul terenului. Stanciu a centrat in afara careului si Masopust a reluat cu pamantul pacalindu-l pe Arlauskis.

27'

Tucudean apare ca un vulpoi in sase metri si cauta coltul scurt cu o lovitura de cap. Respinge Kolar cu o mana in corner.

24'

Olayinka primeste de la Van Buren si trimite in bratele lui Arlauskis.

20'

Prima sansa de gol pentru CFR la reluarea lui Djokovic din centrul careului. Mingea s-a dus peste poarta.

18'

Centreaza Stanciu si Djokovic respinge cu capul in afara terenului.

18'

Centrare lunga si Omrani, repliat, trimite in corner.

14'

Incercare de sut a lui Stanciu. Mingea e blocata de un coechipier.

13'

Nigerianul Olayinka patrunde pe dreapta si suteaza in forta. Mingea trece pe langa poarta CFR-ului.

10'

Boril finalizeaza cu sut peste poarta.

8'

Omrani obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

7'

Minge in careu pentru aparitia lui Tucudean. Acesta e blocat in momentul sutului.

6'

Omrani hartuieste apararea adversa si e aproape de o interventie in fata portarului Kolar.

6'

Inceput prudent de ambele parti, cu un plus pentru echipa vizitatoare.

5'

Camora intervine dupa manual in fata lui Masopust.

1'

A inceput meciul.

0'

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Cestor, Burcă, Camora - Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Deac, Ţucudean, Omrani.

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Kudela, Hovorka, Boril - Soucek, Stanciu, Traore - Masopust, Van Buren, Olayinka.

11:28

Cu casa inchisa!

Clubul din Gruia anunta ca toate biletele scoase la vanzare pentru meciul cu Slavia Praga au fost achizitionate.

"Toate biletele pentru jocul din play-off-ul Champions League au fost epuizate în câteva zile, astfel că mâine, în ziua meciului, casele de bilete din Gruia vor fi închise!"