1
0
Sepsi

Asa am trait CFR Cluj - Sepsi

Liderul CFR Cluj a primit vizita echipei Sepsi Sf.Gheorghe, miercuri, de la ora 18:00, in etapa intermediara cu numarul 19 din Liga 1. Meciul a fost live text aici.

19:53

86'

Gol Vinicius!

CFR Cluj deschide in cele din urma scorul prin Vincius. Centrare din dreapta si Vinicius reia cu capul peste Niczuly.

62'

Inca o ratare in dreptul lui Rondon. Centrare din corner si cap direct in Niczuly.

61'

Bouhenna (Sepsi) pentru o lovitura la Omrani.

59'

Omrani scapa singur cu portarul si trimite alaturi. Mare sansa ratata de CFR Cluj. Golul pluteste in aer, cum se spunea pe vremuri.

57'

Fulop suteaza mult peste poarta dupa o faza consistenta a oaspetilor. Reactioneaza si fanii CFR-ului prin incurajari puternice.

54'

Offside la Traore in sase metri, dar oricum Niczuly blocase in extremis. A sarit o brazda uriasa din gazon acolo.

53'

Niczuly respinge ca la handbal mingea trimisa spre poarta de Rondon.

Mingea ramane la gazde si acelasi Rondon reia cu capul in bratele portarului advers. Doua sanse de gol intr-un minut pentru CFR Cluj.

46'

Fulop in locul lui Carnat (Sepsi).

46'

Doua schimbari la pauza operate de Dan Petrescu:

Bordeianu in locul lui Itu si Traore in locul lui Paun.

46'

18:48

Pauza in Gruia.

44'

Sut al lui Paun pe langa poarta dupa o preluare in afara careului.

28'

Dimitrov (Sepsi).

25'

Sansa importanta de gol pentru oaspeti dintr-o faza fixa. Centrare din stanga si reluare cu capul a lui Safranko. Mingea se duce peste poarta.