3
0
Hermannstadt

Asa am trait CFR Cluj - Hermannstadt

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre CFR Cluj si Hermannstadt, partida din etapa a 5-a a Ligii 1.

22:54

89'

Gol Omrani!

Transformare de manual din partea lui Omrani de la punctul cu var.
88'
Hoban este faultat in careul sibienilor si obtine lovitura de la 11 metri. Galben pentru Oprut.
87'
Sut pe langa poarta trimis de Oprut. CFR-ul are din nou emotii la o faza fixa.
86'
Tucudean ii lasa locul lui Burca.

85'

Gol Costache!

CFR Cluj isi securizeaza avantajul prin Costache, jucator care inscrie dintr-o pozitie bizara. Anterior Omrani reluase in transversala de unde mingea a cazut in fata portii.

82'

Hermannstadt rateaza cea mai mare ocazie a meciului la sutul lui Petrescu in transversala.

75'

Avertisment si pentru Sylla. CFR incearca sa pastreze acest avantaj minim, Hermannstadt are initiativa.

72'

Galben incasat de Paun pentru tinerea unui adversar scapat pe contraatac.
67'
Pericol in careul gazdelor dupa un corner. Jo Santos aproape de o reluare decisiva.
62'
Omrani intra in locul lui Pereira.
55'
Costache incearca sutul de la distanta, dar trimite mult peste poarta.
47'
Cestor trimite cu capul peste poarta dupa un corner.
46'
Start de repriza secunda.
21:53
Pauza in Gruia.
40'
Penalty cerut de CFR la caderea lui Tucudean in duel cu Pires.
30'
Debeljuh cade in duel cu Cestor, dar nu primeste penalty.
28'
Dupa deschiderea scorului jocul a adormit. CFR apara rezultatul, iar Hermannstadt e incapabila sa puna probleme, cel putin deocamdata.

14'

Gol Paun!

CFR Cluj deschide scorul prin sutul lui Paun din marginea careului.

7'

Pires (Hermannstadt) vede cartonasul galben destul de usor.
1'
Paun suteaza peste poarta la prima actiune a gazdelor.
1'
Start de partida.
19:47

CFR Cluj: 12 Vatca - 25 Butean, 30 Muresan, 92 Cestor, 77 Peteleu - 94 Itu, 28 Hoban, 7 Paun - 18 Costache, 20 Tucudean, 11 Pereira.

Hermannstadt: 13 Figueiredo - 71 Matel, 3 Luchi, 30 Dandea, 25 Oprut - 19 Buzan, 52 Pires - 7 Petrescu, 10 Caiado, 77 Santos - Debeljuh.
16:51
O singură înfrângere au suferit clujenii în ultimele 38 de meciuri jucate pe teren propriu (2 septembrie 2018, CFR - Viitorul 1-2), în rest 23 de victorii şi 14 rezultate de egalitate.

Sibienii sunt fără succes în deplasare pe prima scenă în acest an calendaristic, palmaresul lor cuprinzând patru remize şi opt partide pierdute.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în sezonul regulat precedent, când clujenii au luat patru din cele șase puncte puse în joc.