0
0
FCSB

Asa am trait CFR Cluj - FCSB 0-0

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 21:00 meciul CFR Cluj - FCSB din a 5-a etapa din playoff in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:51

90'

Doar doua minute de prelungire. Curios, tinand cont de numeroasele intreruperi din aceasta repriza.

85'

A doua bara a CFR-ului in acest meci. Sut violent trimis de Moutinho si oaspetii rasufla usurati.

80'

Filip avertizat pentru un fault asupra lui Omrani la centrul terenului.

76'

Hora intra in locul lui Gnohere la FCSB.

70'

Morutan intra in locul lui Coman la oaspeti. Schimbarea inversa din meciul trecut, cu Sepsi.

67'

Centrare periculoasa a lui Bordeianu. Mingea survoleaza careul stelist si iese in afara terenului la margine.

64'

Se aud primele fluieraturi din tribuna pentru calitatea scazuta a jocului. Oamenii au platit 70 lei pe un bilet sa vada totusi fotbal, nu doua echipe preocupate mai intai de toate sa se anihileze reciproc.

61'

Costache in locul lui Bud la gazde.

61'

Se mai joaca intre timp si fotbal, iar Tanase il preseaza pe Camora sa scoata mingea la margine.

56'

Camora il loveste pe Filip si jocul este din nou oprit. Cei de la CFR isi joaca bine partitura pana acum.

54'

Extrem de fragmentat jocul in debutul acestei reprize. Gnohere ramane pe teren acuzand o lovitura la cap.

52'

Djokovic vede primul galben din tabara gazdelor.

52'

Coman patrunde la marginea careului advers si centreaza pentru Gnohere. Respinge apararea CFR-ului.

46'

Istvan Kovacs fluiera startul reprizei secunde.

21:48

Pauza in Gruia.

45'

Vincius apare la finalizare si trimite cu capul din sase metri in bara!

45'

Primul corner al meciului vine abia in acest minut si apartine gazdelor.

43'

Contraatac al celor de la FCSB, mingea ajunge la Gnohere in careu, insa finalizarea este una modesta. Sut pe langa poarta.

36'

Jocul este oprit pentru o accidentare a lui Tanase. Acesta iese la margine, dar va reveni in teren.

34'

Benzar il gaseste in careu pe Tanase si lovitura acestuia de cap se duce pe langa poarta.

26'

Cristea vede primul avertisment al meciului pentru o lovitura cu cotul in saritura.

19'

Minge in careu pentru Gnohere, acesta controleaza balonul si alege in cele din urma sa paseze pentru Tanase.

16'

S-a dictat lovitura libera pentru CFR. Deac trimite cu stangul in careu, iese Balgradean si respinge. S-a fluierat fault in atac!

15'

Bud si Morais se ciocnesc si ambii jucatori raman intinsi pe gazon.

13'

Prima sansa apartine celor de la FCSB. Man a tras din afara careului si mingea a trecut putin alaturi.

9'

Pana acum majoritatea duelurilor individuale au fost castigate de FCSB. Echipa oaspete isi asuma constructia jocului.

7'

Centrare inalta in careul gazdelor. Retine Arlauskis fara emotii.

5'

Jocul a fost reluat cu repunerea lui Arlauskis spre careul stelist.

4'

Manea ramane jos dupa un duel cu Tanase. Stelistul recunoaste ca a lovit cu palma.

1'

FCSB a avut lovitura de incepere a meciului din Gruia.

20:48

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Bordeianu, Djokovic - Omrani, Bud, Deac.
FCSB: Balgradean - Benzar, Cristea, Planic, Morais - Filip, Teixeira, Man - Tanase, Coman, Gnohere.
10:08

O singură partidă au pierdut ardelenii din ultimele 33 disputate pe teren propriu în Liga 1 Betano, 1-2 cu Viitorul (2 septembrie 2018), în rest au 20 de succese şi 12 remize.

Doar o înfrângere au suferit roş-albaştrii în anul calendaristic 2019 (11 martie 2019, FCSB - Viitorul 1-2), în care au mai bifat cinci victorii şi trei egaluri.

CFR Cluj vs FCSB în Liga 1: 52 jocuri - 12 victorii CFR - 20 remize - 20 succese FCSB.

Palmares cu CFR gazdă: 26 jocuri - 8 victorii CFR - 11 remize - 7 succese FCSB.

Doar trei dintre cele 52 de jocuri s-au terminat fără gol, toate la Cluj, ultima dată pe 17 aprilie 2017.

Ultimul succes bifat de bucureşteni pe terenul feroviarilor ardeleni: 10 august 2014, CFR - FCSB 0-1. Au urmat o victorie CFR şi cinci remize.