1
FCSB
Coman 24'

Asa am trait CFR Cluj - FCSB 1-1

Derby-ul campionatului s-a jucat duminica seara in Gruia, live text in aceasta pagina de la ora 21:00, intre CFR Cluj si FCSB, echipele care au luptat pentru titlul sezonului trecut. Apasati aici pentru live video

22:54

90'

Primul corner pentru FCSB in acest minut la sutul lui Morutan deviat.

85'

Ionita intra in locul lui Omrani.

81'

OFFSIDE si gol anulat gazdelor la sutul lui Tucudean. Decizie corecta de la margine.

78'

FCSB ataca poarta dupa minute bune de absenta. Morutan patrunde in viteza si-l testeaza pe Arlauskis. Balon blocat in doi timpi.

76'

Modificare la FCSB, cu Popescu in locul lui Tanase.

75'

Omrani profita de un spatiu liber in careul stelist si suteaza peste poarta.

70'

Teixeira intra in locul lui Coman la FCSB. Muta si gazdele prin Moutinho in locul lui Bordeianu.

69'

Interventie fabuloasa a lui Balgradean. Scorul ramane 1-1, dar CFR a trecut aproape de golul doi.

65'

Lovitura libera pentru FCSB obtinuta de Gnohere. Faza fixa ramane fara rezultat, mingea centrata ajungand in bratele lui Arlauskis.

60'

Djokovic reia pe langa poarta din centrarea lui Manea.

51'

Balgradean se opune golului la sutul lui Males. FCSB iese pe contraatac, dar faza e oprita de un fault.

48'

Gol Tucudean!

CFR Cluj egaleaza dupa o faza fixa. Centrare in careul stelist, Djokovic reia cu capul si-l obliga pe Balgradean la o respingere in lateral. Tucudean e pe faza si inscrie din apropiere.

46'

A reinceput partida.

21:47

Pauza in Gruia.

45'

Sut in forta trimis de Djokovic din afara careului. Minge pe centrul portii blocata de Balgradean.

38'

Balasa il opreste prin fault pe Tucudean si nu scapa de galben.

37'

Lovitura libera pentru FCSB. Coman suteaza putin pe langa poarta. CFR Cluj nu mai joaca nimic de minute bune si oaspetii controleaza jocul.

35'

Tanase trimite si el spre poarta CFR-ului. In continuare Lang este veriga slaba din apararea gazdelor.

33'

Gnohere suteaza amenintator spre poarta din afara careului. Foarte ofensiva FCSB in acest meci.

33'

Arlauskis se opune golului la sutul lui Roman. Sansa buna pentru FCSB.

27'

Djokovic iese vijelios pe contraatac si obtine cartonasul galben in duel cu Djokovic.

26'

Panica in careul stelist dupa o lovitura de la colt. Respinge in cele din urma Filip. Este rabufnirea de orgoliu a celor de la CFR.

24'

Gol Coman!

Lang incearca o pasa cu pieptul spre propriul portar, dar Coman pandeste ca o "vulpe" (n.r. - asa cum il numea Hagi) si inscrie cu un sut fara preluare. Executie in direct.

22'

Se intra in continuare la limita regulamentului. Cele doua echipe lasa impresia ca mai au polite de platit din sezonul precedent.

19'

Camora il ia pe sus pe Benzar si acesta ramane intins pe gazon necesitand ingrijiri medicale. Galben pentru fundasul portughez, dar si pentru Arlauskis pentru proteste.

17'

Djokovic reia cu capul peste transversala din pozitie centrala, nemarcat, si este randul gazdelor sa rateze deschiderea scorului.

14'

Balasa trimite neglijent spre propriul portar, iar Tucudean este aproape de intercepta balonul. Balgradean se dovedeste mai rapid si respinge in tribuna.

11'

FCSB trece pe langa deschiderea scorului dupa o faza spectaculoasa creata de un triunghi de pase intre Tanase, Gnohere si Coman. Sutul acestuia din urma a fost slab pe coltul scurt.

7'

Pasa in adancime pentru Paun, iese Balgradean si respinge. Stan vede in cele din urma cartonasul galben pentru o intrare dura asupra aceluias Bordeianu.

5'

Centrare la prima bara din partea aceluias Camora, iese Balgradean si respinge. Meciul incepe tare.

5'

Camora inalta mingea in careu, resping stelistii si Bordeianu obtine lovitura de la colt. Prima a meciului.

4'

Nedelcu vede cartonasul galben pentru o intrare din spate, desi cel care a faultat dur a fost Stan. Eroare de arbitraj!

2'

Camora se resimt dupa un contact dur cu gazonul in urma unei alunecari din partea lui Benzar.

1'

A inceput meciul din Gruia.

0'

CFR: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora - Males, Djokovic, Bordeianu - Păun, Țucudean, Omrani.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, Planic, Stan – Filip, Nedelcu – Roman, Tănase, Coman – Gnohere.

13:07

CFR vs FCSB în Liga 1: 50 jocuri - 11 victorii CFR - 19 remize - 20 victorii FCSB.

Palmares cu CFR gazdă: 25 jocuri - 8 victorii CFR - 10 remize - 7 victorii FCSB.