2
0
FCSB

Asa am trait CFR Cluj - FCSB 2-0

Am transmis live text in aceasta pagina, marti seara, de la 20:30, meciul CFR Cluj - FCSB, meci din ultima etapa a playoff-ului.

22:28

82'

Buziuc trimite slab in bratele lui Balgradean.

79'

Vina rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

78'

Buziuc trimite cu stangul pe langa poarta dupa o recuperare in jumatatea adversa.

75'

Penalty pentru CFR Cluj la un hent. Executa Deac si Tirnovanu respinge cu o mana in corner.

72'

Costache rateaza in urma unui contraatac. Sut in forta deviat de Tirnovanu in transversala.

66'

Gol Rondon!

Rondon dubleaza avantajul gazdelor cu o deviere frumoasa din sase metri.

63'

Bara ii salveaza pe cei de la FCSB la sutul lui Costache din afara careului.

61'

Burca respinge in corner din fata lui Nita.

57'

Tanase intra in careul gazdelor. Intarzie sutul si e blocat de Vinicius.

53'

Vina trimite direct pe poarta. Retine Balgradean in doi timpi.

51'

Lovitura libera pentru FCSB in marginea careului.

46'

S-a reluat meciul. Buziuc in locul lui Nedelcu la FCSB.

21:24

Pauza in Gruia.

37'

Galben incasat de Grigoras Pantea.

34'

Adrian Gidea, primul galben in tabara gazdelor.

30'

Simion respinge in extremis din fata portii goale.

20'

Inca un corner pentru FCSB. Mingea depaseste spatiul regulamentar in aer.

17'

Balgradean respinge in corner sutul lui Perianu din afara careului.

14'

Gol Gidea!

CFR Cluj deschide scorul prin Gidea, un jucator de 21 de ani. Sut din interiorul careului dupa ce Tirnovanu respinsese in fata.

13'

Camora centreaza din stanga si Deac reia cu capul peste poarta.

12'

Tirnovanu respinge cu o mana sutul lui Rondon pe contraatac.

11'

Balgradean respinge minge centrata de Vina din corner.

11'

Musi patrunde in careul advers si Balgradean respinge in corner de la prima bara.

6'

Lovitura libera pentru gazde. Mingea ajunge in bratele lui Tirnovanu.

4'

Romeo Nita de la FCSB vede primul galben al meciului.

4'

Camora se resimte la glezna dreapta dupa un duel cu Nita. Cartonas galben pentru atacantul oaspetilor.

2'

Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor pe contraatac. Bagradean il blocheaza in extremis pe Nita.