1
0
FCSB

Asa am trait CFR Cluj - FCSB

Ati urmarit live text in aceasta pagina derby-ul CFR Cluj - FCSB, duminica seara, de la ora 20:00.

21:57

90'

Morutan centreaza in fata portii spre Nedelcu aparut la bara a doua. Mijlocasul celor de la FCSB reprofilat fundas ramane intins pe gazon acuzand o accidentare.

90'

Rondon iese pe contraatac si obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Olaru.

82'

Olaru suteaza pe poarta din afara careului. Retine Arlauskis fara probleme.

74'

CFR iese pe contraatac si Rondon il pune la incercare pe Vlad. Corner pentru gazde.

71'

Man centreaza din dreapta si Coman reia cu capul pe langa poarta.

70'

Arlauskis si bara o salveaza inca o data pe CFR la sutul lui Coman. Doar corner pentru FCSB.

65'

Inca o interventie decisiva a lui Arlauskis. De aceasta data la sutul lui Man din 16 metri. Cea mai buna actiune a FCSB din aceasta repriza secunda.

62'

Intrat in prima repriza Vina este retras pe margine. Intra Morutan in locul acestuia.
Adrian Petre in locul lui Oaida, de asemenea.

61'

Rondon trimite in plasa laterala la putin timp dupa intrarea in locul lui Omrani.

56'

Vina paseaza la adversar, dar Planic intervine decisiv si-l blocheaza pe Omrani in pozitie de finalizare.

52'

Coman trimite in zidul advers. Mingea iese in out de margine.

51'

Olaru obtine lovitura libera in preajma careului advers.

50'

Centrare pe bara a doua, Costache ajunge tarziu si rateaza o buna ocazie.

46'

20:49

Ovidiu Hategan pune capat primei reprize.

45'

Nedelcu avertizat pentru un fault in atac asupra lui Deac.

44'

Acelasi Arlauskis prinde fara emotii sutul lui Coman dintr-o lovitura libera.

40'

Dubla ocazie pentru FCSB. Portarul Arlauskis a avut interventii fabuloase la suturile lui Man si Coman!

34'

Deac trimite putin pe langa poarta lui Vlad dintr-o lovitura libera.

33'

Vina intra in locul lui Filip la FCSB.

24'

Gol Popescu (ag)!

CFR Cluj deschide scorul prin autogolul lui Ovidiu Popescu. Unul dintre cele mai rar vazute. A incercat sa degajeze cu dreptul si mingea l-a lovit in stangul intrand in poarta.

18'

Corner al celor de la FCSB ramas fara rezultat. Centrare imprecisa in afara terenului.

16'

Coman semnalizat corect in pozitie afara din joc. Sutul acestuia din interiorul careului fusese oricum blocat de Arlauskis.

10'

Bordeianu centreaza prea tare din corner si faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

9'

Al doilea corner pentru CFR in acest meci.

8'

Olaru suteaza de la mare distanta peste poarta lui Arlauskis.

6'

Balon centrat in careul celor de la FCSB. Respinge de acolo acelasi Olaru.

6'

Deac obtine lovitura libera in jumatatea adversa la un contact cu Olaru.

2'

Doua suturi pe poarta celor de la CFR. Tanase si Olaru au amenintat buturile aparate de Arlauskis.

1'

Start de meci in Gruia. Ambianta sonora este de la meciul cu Sevilla al celor de la CFR Cluj! Tribunele sunt evident goale.

19:08

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Itu, Bordeianu, Djokovic - Deac, Omrani, Costache.

FCSB: Vlad - Cretu, Planic, Nedelcu, Popescu - Filip, Oaida, Olaru - Man, Tanase, Coman.