1
FC Botosani
Fili 28'

Asa am trait CFR Cluj - FC Botosani

De la 21:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul CFR Cluj - FC Botosani, partida din etapa a 7-a in CASA Liga 1.

23:24

87'

Carnat intra in locul lui Chipciu.

86'

Ongenda trimite putin pe langa poarta.

82'

Cartonas rosu !

Moescu vede al doilea galben si este eliminat. Botosani termina meciul in inferioritate numerica.

78'

Gol Vinicius!

Brazilianul Vinicius inscrie cu un sut in forta din interiorul careului dupa un moment prelungit de fixare.

73'

Sut in forta trimis de Florescu de la mare distanta. Respinge Balgradean in lateral.

66'

Dan Petrescu este trimis in tribuna.

57'

Centrare din dreapta oferita de Chipciu si Debeljuh reia cu capul in bratele lui Hankic.

48'

Sansa mare de gol ratata de Botosani pe contraatac.

46'

Pereira in locul lui Hoban la CFR.

22:18

Pauza in Gruia. Rezultat surpriza dupa primele 45 de minute.

29'

Eroare la constructie pentru oaspeti si Chipciu aproape de gol. Sut cu stangul blocat de Hankic.

28'

Gol Fili!

FC Botosani egaleaza prin albanezul Fili. Sut in forta din interiorul careului.

15'

Gol Debeljuh!

CFR Cluj deschide scorul prin Debeljuh din pasa lui Camora.  O faza rapida pornita din propria jumatate.

6'

Chipciu intra in locul lui Joca.

1'

A inceput meciul.

0'

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Ciobotariu, Vinicius, Camora - Djokovic, Hoban, A. Păun - C. Deac, Debeljuh, A. Joca.

FC Botoşani: Hankic - FPlămadă, Moescu, Şeroni, Ţigănaşu - D. Croitoru, Ed. Florescu, Ongenda - Roman , Keyta, Fili

10:53

Avancronica

CFR Cluj şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de 10 ori au câştigat ardelenii, de patru ori s-au impus moldovenii, iar alte patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Gruparea botoşăneană este fără victorie pe terenul clujenilor, palmaresul duelurilor cu CFR gazdă cuprinzând șapte succese ale ardelenilor şi două egaluri.

Cea mai recentă întâlnire directă: 28 iulie 2020, CFR Cluj - FC Botoşani 1-0, marcator Ciprian Deac.

În cazul în care va fi utilizat, Adrian Păun va bifa meciul cu numărul 200 pentru CFR Cluj în toate competiţiile (22 de goluri / 15 pase decisive).