1
FC Botosani
Fulop 48'

Asa am trait CFR Cluj - FC Botosani 1-1

Noul sezon de Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre CFR Cluj si FC Botosani. Partida a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 21:00.Apasati aici pentru live video

23:00

90'

Chindris intra in locul lui Golofca. Acesta isi face debutul in Liga 1 la 19 ani.

90'

Italianul De Luca intra in locul lui Deac.

88'

Reluare a lui Tucudean din cadere peste poarta lui Pap.

86'

Galben pentru Patache si Rodriguez.

84'

Pap face meciul vietii si respinge in corner devierea nefericita a lui Burca spre propria poarta.

81'

Croatul Males debuteaza in Liga 1. Intra in locul lui Hoban.

80'

Vinicius reia cu capul peste poarta dupa o centrare din corner.

79'

Sansa uriasa de gol ratata de oaspeti prin Fulop lasat singur cu portarul de pasa lui Golofca.

74'

Costache suteaza departe de poarta Botosaniului.

73'

Deac ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta oaspetilor.

70'

Chitosca intra in locul lui Roman I.

68'

Hoban cade in careul advers la un duel cu Oaida. Nu se putea acorda sub nicio forma penalty.

61'

Pap intervine decisiv la Deac, dar din nou se ridicase fanionul de la margine pentru offside.

60'

Costache in locul lui Djokovic.

59'

Fanion ridicat tarziu de la margine la patrunderea lui Deac. Publicul clujean incepe sa vocifereze tot mai tare.

59'

Cartonas galben Djokovic!

Primul avertisment la gazde.

58'

Italianul De Lucca este scos la incalzire de Iordanescu. Un fotbalist trecut pe la Atalanta si Bari in fotbalul italian.

56'

Golofca iroseste un contraatac ce se anunta periculos dupa o minge pierduta usor in atac de clujeni.

54'

Offside la Omrani. Nimic nu merge pentru CFR in aceasta repriza dupa golul incasat.

50'

Replica CFR-ul prin Omrani care trimite spre poarta din pasa lui Tucudean. Respinge de acolo Soiledis.

48'

Gol Fulop!

Jucatorii lui Costel Enache ies mai hotarati de la cabine si egaleaza prin Fulop din sase metri la mingea trimisa de Roman II.

46'

Marcel Birsan fluiera startul reprizei secunde.

45'

Djokovic trimite cu capul in poarta si pentru a doua oara in acest meci clujenii au un gol anulat pentru offside.

45'

Mihai Roman I este avertizat pentru un fault asupra lui Omrani.

44'

Manea centreaza din dreapta si Tucudean incearca o reluare spectaculoasa pe spate.

41'

Jocul este reluat si Golofca o rupe la fuga din propria jumatate de teren. Trimite insa prea tare pentru Roman.

39'

Din nou jocul oprit dupa o ciocnire cap in cap pentru balon. Tucudean si Miron raman insangerati la pamant.

37'

Manea centreaza pentru Omrani si francezul reia din prima, cu stangul, pe langa poarta.

35'

Tucudean centreaza in fata portii si-l surprinde nepregatit pe Omrani.

28'

Centrarea lui Romaneste reluata cu capul de Burca pe langa poarta. S-a facut liniste in Gruia la aceasta ocazie.

28'

Corner

Primul corner al meciului pentru Botosani.

26'

Gol Vinicius!

CFR Cluj deschide scorul prin Vinicius dupa o centrare din afara careului din stanga. Camora practic i-a asezat mingea pe cap fundasului brazilian.

25'

Pap comite o gafa uriasa si are noroc. Acesta a primit o pasa inapoi si a barbierit mingea. Corner pentru CFR.

22'

Prima aparitie a oaspetilor in careul lui Arlauskis. O minge pe care Fulop o trimite in blocajul lui Muresan.

20'

Omrani rateaza deschiderea scorului cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.

19'

Cartonas galben Oaida!

Pentru un fault la Deac.

16'

Deac misca mingea pentru sutul lui Manea la o indirecta din marginea careului si din nou Pap respinge.

15'

Patrundere a lui Omrani pe stanga. In cele din urma clujenii pierd mingea si Botosani repune de la margine.

11'

Centrare a lui Deac din lovitura libera si Vinicius reia cu capul in poarta. Gol anulat pentru un offside.

8'

Ciocnire violenta intre Oaida si Djokovic la un duel aerian. Probleme serioase pentru ambii jucatori.

8'

Deac trimite pe jos in fata portii, respinge de acolo Patache.

4'

Pap intervine salvator la lovitura de cap a lui Tucudean. Corner pentru CFR.

1'

A inceput meciul din Gruia, partida inaugurala in noul sezon de Liga 1 Betano.

21:01

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Culio, Hoban, Djokovic - Deac, Ţucudean, Omrani

FC Botoşani: Pap - Patache, Miron, Burcă, Soiledis - Rodriguez, Oaidă - M.Roman, Fulop, Golofca - Roman

12:30

Niciodata pana acum CFR Cluj n-a pierdut pe teren propriu cu FC Botosani in cele sase meciuri disputate. O singura remiza s-a inregistrat in Gruia, in rest cinci victorii pentru CFR.

12:29

CFR Cluj incepe noul sezon cu un Edi Iordanescu pe banca in locul lui Dan Petrescu. FC Botosani l-a pastrat pe Costel Enache.