0
0
Dunarea Calarasi

Asa am trait CFR Cluj - Dunarea Calarasi 0-0

Liderul CFR Cluj a primit sambata seara vizita celor de la Dunarea Calarasi intr-un meci din etapa a 15-a in Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video.

Un singur meci a pierdut CFR Cluj in acest an 2018. Este vorba de partida cu Viitorul, 1-2, pe 2 septembrie.

In rest, campioana Romaniei, are 16 victorii şi 11 rezultate de egalitate.

CFR Cluj a marcat cel putin un gol in 16 din ultimele 17 partide de pe teren propriu.

Dunarea Calarasi n-a mai castigat in Liga 1 de sase meciuri, de la 3-2 acasa cu Botosani. Au urmat patru egaluri si doua infrangeri.

Singura intalnire de pana acum s-a incheiat fara gol in debutul sezonului.

22:54

90'

Incredibila ratare a lui Tucudean in minutul 90+4. O incercare de foarfeca din sase metri si mingea se duce peste poarta.

90'

Honciu inscrie din pasa lui Mediop, dar golul e anulat pentru offside.

68'

Mailat intra in locul lui Paun, prima schimbare la CFR. Muta si Alexa cu Puscas in locul lui Cucu, jucator avertizat in drum spre vestiare.

61'

Omrani scapa in pozitie de finalizare, dar portarul Straton se opune providential. Dobrosavlevici este lovit de Straton cu piciorul in fata si jocul e oprit.

55'

Un galben incasat de Gligorov.

46'

21:48

Pauza in Gruia.

45'

Bourceanu se opune golului la reluarea lui Tucudean.

43'

Sut de la distanta trimis de Manea. Acelasi Straton retine fara emotii.

39'

Deac preia in careu, isi potriveste mingea pe stangul si rateaza complet executia.

23'

Straton retine mingea sutata de catre Deac.

20'

Culio paseaza lui Paun si acesta rateaza de putin deschiderea scorului. Un sut cu latul din sase metri pe langa poarta.

18'

Mare ocazie ratata de CFR prin Vinicius dupa un corner. Respinge Straton cu un reflex senzational, dar s-a fluirat un fault in atac.