3
Dinamo
Bumba 90' Hanca 87' Filip 50'

Asa am trait: CFR Cluj - Dinamo 0-3

CFR Cluj si Dinamo s-au infruntat sambata seara de la 21:15, intr-un meci cu implicatii la titlu. Partida din Gruia a fost live text in aceasta pagina.

23:12

Final de partida in Gruia.

90'

Cartonas rosu !

Tiago Lopes a fost eliminat pentru al doilea galben.

90'

Gol Bumba!

Bumba transforma de la 11 metri.

90'

La ultima faza a meciului Bawab, jucator intrat pe final de partida, obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Muresan.

87'

Gol Hanca!

Hanca majoreaza avantajul lui Dinamo cu un sut la coltul lung dupa o patrundere de toata frumusetea.

79'

Miriuta il schimba pe Bud cu Antal. Atacantul inlocuit nici macar nu s-a uitat la antrenorul sau.

78'

Acelasi Bud se intrece in ratari. Inca o data acesta rateaza incredibil dupa o pasa primita peste intreaga aparare dinamovista.

75'

Bud rateaza egalarea dintr-o pozitie ideala in centrul careului la o centrare venita din dreapta.

73'

Tiago Lopes cade in careul dinamovist la un duel cu Filip, solicita penalty, dar nu primeste decat galben pentru proteste.

65'

Penedo acuza o accidentare la genunchi si necesita interventia medicala.

65'

Lopes centreaza in careu pentru Paun, a carui preluare larga ii permite lui Filip sa respinga in corner.

63'

Minge pentru Bud in careul dinamovist. Sutul este blocat de Romera si va fi corner pentru gazde.

50'

Gol Filip!

Deschidere de scor in Gruia. Dinamo puncteaza prin Filip cu sansa. A fost o pasa lunga trimisa de Palic, Marc a gafat incredibil si a scapat mingea in picioarele lui Filip.

47'

Lansare a lui Nemec in adancime, dar de la margine se ridica fanionul pentru un offside mare.

46'

Marius Avram fluiera startul reprizei secunde.

45'

Se fluiera finalul primei reprize, una extrem de saraca in faze de poarta.

45'

Filip centreaza in fata portii si Marc intervine fara emotii.

41'

Romera il cauta pe Nemec cu o minge in fata portii. Intervine Larie si respinge in afara terenului.

25'

Sut la coltul scurt trimis de Paun. Prinde fara probleme Penedo.

23'

Hanca centreaza la coltul scurt, Marc trece pe langa minge si are sansa. Niciun dinamovist n-a fost pe faza pentru a profita.

18'

Penedo retine in doi timpi sutul lui Nouvier. A fost prima minge pe poarta in aceasta partida.

7'

Actiune personala a lui Omrani, acesta tine mult de minge si in cele din urma paseaza pentru Bud aflat in offside.

1'

A inceput meciul din Gruia, unde aproape o peluza intreaga este ocupata de fanii dinamovisti alaturi de "fratii" de la U Cluj.

21:17

Minut de reculegere tinut in memoria lui Patrick Ekeng, jucator care si-a pierdut viata chiar pe terenul de joc intr-un meci din Liga 1 in urma cu un an.

21:14

CFR Cluj: Marc – Lopes, Larie, Muresan, Camora – Rus, Deac – Paun, Omrani, Nouvier – Bud.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip – Palic, Busuladzic – Mahlangu, Hanca, Nemec – Nistor.