1
0
Dinamo

Asa am trait CFR Cluj - Dinamo

Derby-ul etapei a 3-a s-a jucat in Gruia intre campioana CFR Cluj si lanterna rosie Dinamo. Partida a fost LIVE TEXT in aceasta pagina dupa ora 21:00.

23:04

Final de meci.

88'

Cartonas rosu !

Mailat vede al doilea galben intr-un sfert de ora si este eliminat.

83'

Gol Omrani!

Inscrie nu fara emotii Omrani de la punctul cu var. Portarul dinamovist a ghicit coltul si chiar a atins mingea.

80'

Cestor obtine lovitura de la 11 metri pentru CFR Cluj.

73'

Galben incasat de Mailat pentru un fault asupra lui Sin.

71'

Grigore incearca sutul de la distanta. Mingea se duce peste poarta.

64'

Sansa uriasa de gol ratata de Costache in fata fostei sale formatii. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

57'

Ocazie pentru Dinamo la capul lui Bejan din cativa metri dupa o centrare din corner.

56'

Cea mai periculoasa actiune a lui Dinamo in aceasta seara. Moldoveanu iese pe contraatac si incearca pasa in stanga pentru Sorescu.

49'

Omrani rateaza singur cu portarul, dar de la margine fanionul era sus pentru un offside. Nici vorba de asa ceva. Eroare majora de arbitraj, noroc ca a ratat Omrani, altfel am fi avut un scandal monstru.

48'

Luis Aurelio suteaza in plasa laterala dupa o preluare cu spatele la poarta in careul dinamovist. Corner pentru gazde.

46'

S-a reluat partida.

21:55

Pauza in Gruia.

35'

Itu trimite pe langa poarta lui Dinamo. Continua sa preseze cei de la CFR.

30'

Piscitelli iese gresit din poarta si Paun trimite pe plasa portii lui Dinamo.

26'

S-a reluat meciul si CFR Cluj rateaza de putin deschiderea scorului prin Cestor dupa o faza fixa.

23'

Meciul este oprit din cauza petardelor aruncate de suporterii dinamovisti. Observatorul de meci este si el pe teren.

21'

Neintelegere intre Sin si Piscitelli, iar Luis Aurelio rateaza deschiderea scorului.

14'

Sin se resimte dupa o minge incasata in plin de la Perreira.

12'

Lovitura libera pentru Dinamo ramasa fara rezultat. Montini a sutat in zidul clujenilor.

11'

Arlauskis face o criza de nervi la adresa arbitrului Andrei Chivulete si se alege cu un galben.

1'

A inceput meciul din Gruia.

21:00

"Multa sanatate, Eugen Neagoe. Suntem alaturi de tine", este mesajul jucatorilor dinamovisti la iesirea pe terenul din Gruia.

21:00

CFR CLUJ: Arlauskis - Butean, Cestor, Mureşan, Peteleu - Itu, Hoban, Luis Aurelio - Pereira, Costache, Păun.

DINAMO: Piscitelli - Moura, Bejan, Grigore, Sin - Mrzljak, Răuţă, Filip - Sorescu, Montini, Moldoveanu.

13:18

CFR Cluj vs Dinamo în Liga 1: 48 de jocuri - 20 victorii CFR Cluj - 8 remize - 20 succese Dinamo;

Palmares cu CFR gazdă: 24 de jocuri - 11 victorii CFR - 6 remize - 7 succese Dinamo.

Un singur succes au reuşit bucureştenii în ultimele șapte deplasări în Gruia, 3-0 pe 6 mai 2017, în rest s-au înregistrat patru victorii ale CFR şi două remize.

Cea mai recentă întâlnire directă: 4 decembrie 2018, Dinamo - CFR Cluj 0-3, marcatori Alexandru Păun, Emmanuel Culio şi George Ţucudean.