1
Dinamo
Popescu 61'

Asa am trait CFR Cluj - Dinamo 3-1

Derby-ul etapei a 5-a in Liga 1 Betano s-a disputat, duminica seara, de la ora 21:00, intre campioana CFR Cluj si Dinamo. Apasati aici pentru live video

22:51

90'

Schimbare la trecerea timpului. Peteleu in locul lui Omrani.

83'

Tambe intra in locul lui Tucudean.

79'

Pesic in locul lui Salomao.

78'

Gol Tucudean!

Tucudean inscrie pentru 3-1 si reuseste dubla in acest meci. In mare forma atacantul CFR-ului si al echipei nationale.

77'

Mahlangu patrunde pe zona centrala, dar Mailat este mai rapid si deposedeaza.

70'

Gol Omrani!

Francezul Omrani o aduce in avantaj pe CFR Cluj cu o lovitura de cap din sase metri. Centrare venita din flancul stang de la Culio.

68'

Actiune rapida a lui Dinamo cu Nistor in prim plan. Acesta prelungeste pentru Moldoveanu si sutul nu prinde poarta.

67'

Mailat intra in locul lui Paun.

66'

CFR Cluj egaleaza scorul prin Tucudean. Sut pe jos din interiorul careului din pasa lui Camora.

61'

Gol Popescu!

Dinamo deschide scorul contrar cursului jocului prin Mihai Popescu. Reluare in poarta cu capul la o centrare din corner.

60'

Moldoveanu intra in locul lui Sorescu la Dinamo.

53'

Popa in locul lui Axente la Dinamo.

46'

S-a reluat meciul din Gruia.

21:49

Pauza in Gruia dupa o repriza dominata de CFR.

45'

Camora suteaza peste poarta dupa un balon recuperat de clujeni sus in jumatatea lui Dinamo.

36'

Penedo respinge in corner lovitura de cap trimisa de Lang din sase metri.

33'

Centrare a lui Camora peste poarta dinamovista.

28'

Tucudean vede cartonasul pentru cateva vorbe grele adresate lui Radu Petrescu.

25'

Momente de presiune din partea celor de la CFR Cluj.

22'

Sorescu primeste cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

13'

Mahlangu suteaza peste poarta.

8'

Omrani pentru Paun in interiorul careului. Sut in blocaj.

7'

Centrare imprecisa a lui Ricardo Grigore.

1'

A inceput meciul din Gruia.

20:31

CFR Cluj: Vâtcă – Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora - Culio, Males - Bordeianu, Păun, Omrani - Țucudean.

Dinamo: Penedo – Corbu, D. Ciobotariu, M. Popescu, Vl. Olteanu -Mahlangu, R. Grigore, Sorescu - Nistor, Salomao, Axente.

12:44

Dinamo a castigat o singura data in ultimele sase deplasari in Gruia, 3-0 in 6 mai 2017.

12:43

CFR s-a impus în ambele jocuri din stagiunea precedentă, 1-0 acasă (Culio, din penalty) şi 2-0 în deplasare (Omrani, Culio penalty / meci jucat pe 19 noiembrie 2017).

12:43

Palmares cu CFR gazdă: 23 de jocuri - 10 victorii CFR - 6 remize - 7 succese Dinamo.

12:43

CFR Cluj vs Dinamo în Liga 1: 46 de jocuri - 18 victorii CFR - 8 remize - 20 succese Dinamo;