1
0
U Craiova

Asa am trait CFR Cluj - Craiova 1-0

De la 21:00 am transmis live text meciul care poate decide soarta titlului in Liga 1 Betano, CFR Cluj avand nevoie de un punct pe teren propriu contra Craiovei.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

23:02

Final de partida. CFR Cluj e campioana Romaniei in sezonul 2018/2019.

90'

Baicu primeste in careu, are timp de preluare si trimite mult peste poarta. A fost ultima faza a meciului.

90'

Incredibila ocazie ratata de Kelic cu capul din sase metri. Mingea se scurge in afara terenului.

89'

Deac trimite peste poarta din marginea careului.

88'

Cicaldau reia imprecis si mingea se duce pe langa poarta. Fanii gazdelor au inceput sarbatoarea "campionii, campioni".

85'

Lovitura libera executata de Cicaldau putin peste poarta.

55'

Ocazie mare irosita de Craiova prin Fortes. Portarul Arlauskis a fost din nou la post.

48'

Inca un gol anulat gazdelor in acest meci. De aceasta data pentru un offside semnalizat la Omrani.

46'

S-a reluat meciul. Acka in locul lui Donkor la Craiova.

21:51

Pauza in Gruia.

35'

Craiova rateaza egalarea prin sutul lui Cristea respins de Arlauskis in corner.

12'

Gol Culio!

Culio deschide scorul din 11 metri si minimul de suspans care exista tocmai s-a risipit.

11'

Penalty pentru CFR la faultul lui Kelic asupra lui Paun.

9'

Gol anulat gazdelor pentru un fault in atac.

3'

Dubla ocazie pentru CFR. Pigliacelli s-a opus golului.

1'

A inceput meciul din Gruia.

12:36

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în Liga 1, de cinci ori au câştigat clujenii, de șase ori s-au impus oltenii, iar șase jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 8 jocuri - 3 victorii CFR Cluj - 3 remize - două succese U Craiova 1948 CS.