3
CSU Craiova
Ivan 76' 29' Zlatinsky 45'

Asa am trait CFR Cluj - Craiova 0-3

Am transmis in aceasta pagina meciul dintre CFR Cluj si CS Universitatea Craiova din etapa a 8-a a playoff-ului.

22:24

Final de partida. Craiova castiga autoritar in Gruia si se revanseaza pentru infrangerea din tur.

88'

Mazarache rateaza golul patru al Craiovei din centrarea lui Dimitrov. Reluare din centrul careului mult peste poarta.

80'

Craiova continua sa atace si Larie intervine decisiv respingand in corner din picioarele lui Baluta.

76'

Gol Ivan!

Ivan face dubla cu o reluare simpla din centrarea lui Petre liber in 7 metri.

73'

Roman rateaza cea mai mare ocazie a gazdelor in acest meci. Sut peste poarta din 7-8 metri pozitie centrala.

69'

Lovitura libera indirecta a oaspetilor care ramane fara rezultat. Ivan a miscat mingea pentru sutul lui Briceag, insa acesta mai mult a testat rezistenta gardului din spatele portii CFR-ului.

66'

Gazdele solicita penalty la un posibil hent comis de Briceag in propriul careu la o centrare a lui Omrani din dreapta.

65'

O noua iesire pe contraatac a Craiovei. Jazvic cauta poarta cu un sut din 16 metri, dar mingea se loveste de Tiago Lopes.

63'

Cartonas galben primit de Horj.

57'

Craiova ramane echipa mai periculoasa si Baluta ameninta poarta adversa cu un sut in plasa laterala.

46'

Incepe repriza secunda cu Petre in locul lui Barthe la Craiova.

21:24

Pauza in meciul de la Cluj dupa o prima repriza in care Craiova a aratat un fotbal mai bun si a punctat de doua ori.

45'

Gol Zlatinsky!

Craiova isi dubleaza avantajul dupa un contraatac fabulos purtat de Baluta, Ivan si Jazvic. Sutul acestuia din urma a fost respins in fata si Zlatinsky pe faza a trimis sub bara.

36'

Paun trimite cu capul inselator si Mingote reuseste sa retina in cele din urma.

34'

Sansa mare de gol ratata de Omrani cu capul din sase metri. Mingea se duce peste poarta. S-a ridicat insa fanionul de la margine pentru offside.

29'

Gol Ivan!

Gol superb marcat de Ivan cu un sut la coltul lung.

26'

Omrani preia pe piept si trimite mult peste poarta oltenilor.

8'

Deac nu mai poate continua din cauza unei accidentari si ii lasa locul lui Ruiz.