0
0
FC Botosani

Asa am trait CFR Cluj - Botosani 0-0

Liderul CFR Cluj a primit vizita celor de la FC Botosani in primul meci al returului din Liga 1 Betano. Meciul a fost live text in aceasta pagina si poate fi urmarit cu live stream legal aici.

22:40

Istvan Kovacs pune capat meciului din Gruia. Doua puncte pierdute de liderul CFR Cluj in aceasta runda.

90'

Corner pentru Botosani la intrarea in ultimul minut.

90'

Patru minute suplimentare.

88'

Cobrea iese din poarta undeva la 16 metri si respinge. Presiune uriasa a CFR-ului in aceste minute de final.

88'

Oaida intra in locul lui Bus la Botosani.

85'

Cobrea respinge in corner o minge centrata din lovitura libera si care a cazut chiar in fata portii.

82'

Cobrea iese din poarta si respinge mingea centrata de Paun din corner.

78'

In lipsa de solutii ofensive, Hoban alege sutul de la distanta. Mingea ocoleste poarta.

75'

Morutan cade in careul gazdelor in duel cu argentinianul Culio. Oaspetii solicita penalty, nu se acorda!

73'

Omrani intra in locul lui Djokovic. O mutare ofensiva la CFR.

69'

Coman scapa singur cu Cobrea si intervine portarul botosenean. De la margine fanion ridicat pentru offside.

68'

Vinicius reia cu capul pe langa poarta o centrare din lovitura libera. Creste tensiunea in Gruia pe masura trecerii timpului.

64'

Coman in locul lui Urko Vera la CFR Cluj.

63'

Kuku intra in locul lui Popa la Botosani.

62'

Sut foarte bun prins de Morutan de la peste 30 de metri. Arlauskis respinge in corner.

59'

Dan Petrescu e un pachet de nervi pe margine si loveste violent cu piciorul banca. Aceasta dupa ce Istvan Kovacs a oprit o actiune a CFR-ului pentru fault in atac in duelul dintre Camora si Serediuc.

55'

Cartonas galben incasat de Morutan.

48'

Djokovic aproape de gol dupa o centrare din corner. Botosaniul iese rapid pe contraatac si Bus suteaza pe langa poarta.

46'

21:34

Pauza in Gruia.

45'

Bordeianu incearca sutul de la distanta la cealalta poarta.

45'

Culio trimite peste poarta dupa o actiune personala in flancul drept.

36'

Culio trimite peste transversala din afara careului o minge respinsa gresit de portarul Cobrea.

34'

Urko Vera surprins in offside. Un fanion ridicat tarziu de la margine. Vera este avertizat pentru ca a sutat dupa fluierul arbitrului.

32'

Deac suteaza in forta si Cobrea blocheaza in extremis de la radacina barei.

30'

Plamada este avertizat pentru un fault in zona centrala la 20 metri de poarta Botosaniului.

28'

Popa reia cu capul pe langa poarta si notam prima ocazie in dreptul oaspetilor.

26'

Hoban, primul galben din tabara gazdelor.

25'

Nistor intoarce pentru Djokovic in marginea careului, insa mingea trimisa de acesta se duce alaturi.

21'

Cea mai mare ocazie de pana acum intr-un meci fara sut pe poarta. Manea arunca de la mergine, Urko Vera prelungeste pe spate si Djokovic reia cu capul pe langa poarta.

15'

Djokovic lasat singur cu portarul, dar de la margine se ridica fanionul pentru o pozitie afara din joc.

14'

Jocul se muta in cealalta jumatate de teren, unde Nistor este surprins in offside. O decizie la limita.

14'

Bus este avertizat pentru o simulare in duel cu Vinicius la marginea careului gazdelor.

12'

Nistor centreaza in careu dintr-o lovitura libera. Se fluiera fault in atac.

8'

Vinicius trimite afara o minge care il cauta pe Popa. Prima actiune a oaspetilor.

6'

Faza fixa a gazdelor ramasa fara rezultat. Centrarea lui Nistor a iesit in afara terenului.