1
0
Astra Giurgiu

Asa am trait CFR Cluj - Astra Giurgiu in playoff

Am transmis live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 21:30, meciul CFR Cluj - Astra Giurgiu din etapa a 3-a a playoff-ului Ligii 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

23:24

90'

Deac suteaza spre poarta, mingea e deviata in corner.

89'

O ultima schimbare post pe post la CFR: Bud in locul lui Omrani.

86'

Acelasi Omrani trimite pe langa poarta dupa o centrare a lui Moutinho din corner.

85'

Sansa irosita de gazde prin Omrani, care s-a dovedit egoist si a preferat sutul la poarta in loc sa lase balonul pentru Paun. Doar corner pentru CFR Cluj.

73'

Enache îl introduce pe Ionut Biceanu în locul lui Nelut Rosu.

70'

Mrzljak trimite pe langa poarta cu un sut din 20 de metri.

60'

Gol Bordeianu!

CFR Cluj deblocheaza tabela printr-o executie de la distanta. Bordeianu a scuturat plasa pentru 1-0 dupa o interceptie in jumatatea adversa.

57'

Lazar se opune golului la sutul lui Moutinho, dar in cele din urma s-a fluierat fault in atac la alunecarea lui Paun.
Se resimte portarul Astrei dupa coliziunea cu mijlocasul gazdelor.

52'

Incercare nereusita de contraatac a giurgiuvenilor. Faza s-a stins undeva la 25 metri de poarta gazdelor.

49'

Erico da Silva intra in locul lui Cestor.

48'

Prima ocazie a meciului apare in acest minut la lovitura de cap a lui Deac. Minge retinuta de Lazar.

48'

Cestor nu mai poate continua si va fi inlocuire la Astra. Aparatorul oaspetilor a parasit deja terenul.

46'

Prima schimbare la CFR: Thierry Moutinho îi ia locul lui Alexandru Ioniță II.

46'

22:20

Pauza in Gruia dupa o prima repriza extrem de anosta.

33'

Cursa a lui Valentin Gheorghe in flancul stang. Acesta suteaza din actiune pe langa poarta gazdelor.