2
0
Astra Giurgiu

Asa am trait CFR Cluj - Astra Giurgiu 2-0

Derby-ul zilei in Liga 1 Betano s-a disputat in Gruia intre liderul CFR Cluj si fosta campioana Astra Giurgiu. Un meci cu implicatii la varful clasamentului. Apasati aici pentru live video.

22:39

Alexandru Tudor pune punct partidei.

90'

Arlauskis respinge peste bara reluarea lui Polczak.

85'

Omrani rateaza singur cu portarul Iliev. Corner pentru CFR.

67'

Gol Tucudean!

Tucudean inscrie pana la urma dupa o eroare in apararea Astrei si ajunge la cota 12 goluri in campionat, la egalitate cu Gnohere de la FCSB.

60'

Sut violent al lui Hoban din afara careului. Respinge Iliev peste bara.

57'

Iliev blocheaza sutul lui Tucudean si gazdele nu obtine decat un corner. Totul a pornit de la pasa lui Manea in fata portii.

51'

Matei il intinde pe Arlauskis cu un sut din actiune. O minge retinuta in doi timpi de lituanianul din poarta CFR-ului.

48'

Ciocnire intre Tucudean si Stan la centrul terenului. Mingea in posesia celor de la CFR.

47'

Actiune promitatoare a celor de la Astra finalizata cu sutul lui Matei. Corner pentru astrali.

46'

Se reia jocul.

21:32

Pauza in Gruia.

31'

Butean centreaza pe jos in careul gazdelor, dar Astra n-are decat doi jucatori acolo.

30'

Inca o aparitie pentru Stan la finalizare. Nici de aceasta data nu prinde poarta.

25'

Stan ia o faza pe cont propriu si finalizeaza cu sut pe langa poarta.

9'

Gol Culio!

Culio deschide scorul cu o reluare din fata portii la pasa lui Ionita. Oaspetii au acuzat un offside.

7'

Incredibila ratarea lui Tucudean cu toata poarta goala in fata. Atacantul gazdelor reia peste poarta o minge sutata de Djokovic in bara si care i-a revenit lui Tucudean.