1
Astra Giurgiu
Radunovic 73'

Asa am trait CFR Cluj - Astra Giurgiu 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 20:00 partida CFR Cluj - Astra Giurgiu din etapa a 24-a in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video CFR Cluj - Astra.

21:54

Marcel Birsan pune capat meciului din Gruia.

90'

Sansa de gol ratata de Omrani. Acesta s-a trezit cu mingea la picior si a tras slab pe directia portarului.

73'

Gol Radunovic!

Astra restabileste egalitatea prin Radunovic al carui sut din afara careului l-a pacalit pe Arlauskis. Mingea a fost usor deviata.

67'

Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

66'

Primul corner pentru Astra este obtinut de acelasi neobosit Alibec.

64'

Acelasi Alibec suteaza pe langa poarta lui Arlauskis.

63'

Alibec ia o faza pe cont propriu si obtine lovitura libera in marginea careului advers.

63'

Ionita suteaza spre poarta. Mingea e deviata in corner.

57'

Crisan in locul lui Rosu la Astra.

56'

Lazar apara bine coltul scurt la sutul lui Paun. CFR-ul asediaza careului Astrei.

52'

Gol Muresan!

CFR Cluj deschide scorul prin fundasul Muresan dupa o centrare din corner a lui Deac.

46'

Dubla schimbare la CFR: Lang in locul lui Vinicius si Paun in locul lui Tucudean.

46'

A inceput repriza secunda.

44'

Ocazie uriasa ratata de Astra pe contraatac prin Alibec. Acesta patrunde in careu si trimite cu stangul pe jos. Mingea trece putin pe langa poarta.

30'

Cartonas rosu !

Astra ramane in zece dupa ce Bejan primeste rosu direct pentru o intrare asupra lui Djokovic.

28'

Radunovic patrunde in careul gazdelor si cade acolo. Astralii solicita lovitura de la 11 metri. Nu se acorda.

16'

Mrzljak trimite mult peste poarta gazdelor o minge respinsa de apararea CFR-ului.

14'

Avertisment si pentru Butean, omul care a trecut cel mai aproape de gol pana acum.

14'

Djokovic este avertizat de Marcel Birsan! Primul galben al meciului.
8'

Omrani reia cu capul din sase metri pe langa poarta.

4'

Culio pierde mingea in propria jumatate si Alibec il lasa pe Butean singur cu portarul. Arlauskis intervine decisiv!

1'

A inceput meciul.

0'
10:20

CFR Cluj a pierdut un singur meci pe teren propriu din ultimele 29 disputate (1-2 cu Viitorul in septembrie 2018).

Giurgiuvenii sunt neînvinşi pe prima scenă din 24 noiembrie 2018, Sepsi - Astra 1-0.

CFR vs Astra în Liga 1: 23 de jocuri - 13 victorii CFR - 7 remize - 3 succese Astra.

Palmares cu CFR gazdă: 11 jocuri - 6 victorii CFR - 4 remize - un succes Astra.

Cea mai recentă confruntare directă: 6 octombrie 2018, Astra - CFR Cluj 1-2 (marcatori Zoua, respectiv Ţucudean şi Moutinho).

Antonio Conceicao vs Constantin Enache: un joc - o victorie Conceicao (2018/2019, FC Botoşani-CFR Cluj 1-5).

Antonio Conceicao vs Astra în Liga 1: 4 jocuri - două victorii - o remiză - o înfrângere.