2
Astra Giurgiu
Sapunaru 90' Ionita 3'

Asa am trait CFR Cluj - Astra 3-2. Sumudica eliminat!

Am transmis vineri seara in aceasta pagina, live text incepand cu ora 20:30, meciul dintre CFR Cluj si Astra Giurgiu care a contat pentru etapa a 2-a din playoff.

22:30

Final de partida si victorie pentru CFR Cluj, cu 3-2.

90'

Fabulos scoate Minca in corner sutul in forta trimis de Fabricio.

90'

Lovitura libera periculoasa pentru Astra din preajma careului advers. Sansa nesperata pentru giurgiuveni.

90'

Gol Sapunaru!

Sapunaru reduce din diferenta cu un sut din interiorul careului la mingea respinsa de Minca in fata. Niculae sutase intr-o prima faza si portarul gazdelor n-a reusit sa retina.

79'

Bud intra in locul lui Omrani la CFR. Aplauze la scena deschisa pentru atacantul francez.

76'

Ivanov apara lovitura de la 11 metri executata slab de Antal.

74'

PENALTY pentru CFR Cluj la caderea lui Omrani in duel cu portarul Ivanov.

72'

Gol Omrani!

Omrani inscrie pentru 3-1 cu o lovitura de cap in urma unui corner si ajunge la cota cinci reusite in acest sezon.

67'

Un debut la CFR Cluj: Liviu Antal intra in locul lui Felipe Nascimento.

54'

Paun ataca prima bara la o centrare din dreapta. Sapunaru are prim planul si respinge in corner.

46'

S-a reluat meciul. O schimbare din acest minut 46 la gazde: Peteleu a intrat in locul lui Tiago Lopes.

21:26

Sebastian Coltescu fluiera finalul primei reprize. Sumudica a fost trimis in tribuna in minutele de final.

45'

Gol Deac!

Deac o aduce pe CFR Cluj in avantaj, dupa ce Ivanov respinsese in fata sutul lui Omrani intr-o prima faza.

45'

Prima repriza este prelungita cu 8 minute dupa intreruperile existente.

42'

Omrani reia din cadere si mingea izbeste stalpul din dreapta al portii lui Ivanov.

40'

Cartonas galben primit de Morais.

25'

Lung este scos cu ambulanta si in locul lui intra Ivanov.

23'

Lung se resimte si este nevoie de interventia ambulantei SMURD chiar la nivelul gazonului pentru ridicarea acestuia.

15'

Gol Paun!

De aceasta data fanionul ramane jos si golul lui Paun este validat. 1-1 pe tabela.

11'

Gol anulat gazdelor la reluarea lui Omrani. O decizie total eronata. Sapunaru il scotea din offside pe atacantul francez de la CFR.

8'

Tiago Lopes ia galben pentru un fault la Budescu.

8'

Budescu trimite direct in bara dintr-o lovitura libera, mingea revine la Sapunaru al carui sut este scos de portarul Minca.

3'

Gol Ionita!

Ionita scapa pe contraatac si deschide scorul cu un sut in forta.

2'

Incursiune a lui Teixeira in careul gazdelor, dar Larie ia prim planul si blocheaza actiunea ofensiva a Astrei.