2
0
ASA Tg.Mures

Asa am trait CFR Cluj - ASA 2-0

Ati urmarit in aceasta pagina meciul CFR Cluj - ASA Tg.Mures, vineri seara de la 20:00, in deschiderea etapei a 24-a din Liga 1.

21:53

Final de meci. CFR Cluj obtine cele trei puncte prin care ramane in cursa pentru playoff.

72'

Paun intoarce pentru Omrani si latul francezului se duce peste poarta.

70'

Pap retine sutul lui Larie dintr-o lovitura libera de la peste 30 de metri.

67'

Gol Paun!

CFR se desprinde pe tabela prin Paun. Acesta il invinge pe Pap cu o executie intepata din coltul careului mic.

65'

Pap se opune la sutul lui Omrani din marginea careului si gazdele vor relua din corner.

58'

Gol Sorsa!

Gazdele deschid scorul cu mare sansa. Omrani scoate in afara careului pentru sutul lui Rus, iar mingea trimisa de acesta este deviata de croatul Sorsa la coltul scurt. Acesta intrase in teren de 2 minute in locul lui Nouvier.

52'

Ratarea sezonului! Din 6 metri singur cu portarul Batfoi trage pe langa. Incredibila ratare a muresenilor.

46'

Ciolacu ia cartonasul galben in primele secunde pentru un picior ridicat prea sus la Deac.

46'

Start de parte secunda. Miriuta i-a introdus la pauza in teren pe Rus si Ruiz.

20:48

S-a incheiat prima repriza fara goluri aici in Gruia.

45'

Inca un sut amenintator al oaspetilor. De aceasta data Nicolita l-a depasit usor pe Larie si a trimis cu dreptul pe langa poarta.

41'

Muresan suteaza pe langa poarta de la mare distanta.

38'

Bud rateaza deschiderea scorului cu o lovitura de cap pe langa poarta la centrarea lui Camora din stanga.

35'

Patrundere a lui Camora in careul muresenilor si un sut centrare la prima bara. Intervine portarul Pap.

32'

Inca un corner al gazdelor ramas fara rezultat.

18'

Asediu la poarta muresenilor. Doua cornere la rand pentru CFR si doi jucatori de la ASA care raman la pamant dupa ce au devenit tinte vii pentru atacantii gazdelor.

13'

Omrani reia cu capul peste poarta in urma unui corner. CFR Cluj incepe sa preseze tot mai mult.

12'

Lovitura libera periculoasa pentru CFR din coltul careului de 16 metri. Deac incearca sutul direct pe poarta, dar trimite in Muresan.

4'

Nicolita preia pe piept in careul gazdelor, dar nu mai are forta pentru a trage la poarta.

1'

Doar 6 goluri incasate de CFR Cluj pe teren in acest sezon. Asadar o misiune grea pentru ASA, echipa care in urma cu o saptamana a jucat in postura de gazda in Gruia.