1
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait CFR Cluj - ACS Poli Timisoara 1-0

Liderul CFR Cluj a primit vizita echipei de pe locul 9 in clasament, ACS Poli Timisoara, si a obtinut revansa dupa infrangerea din tur, scor 4-3, dupa ce banatenii condusesera la un moment dat cu un neverosimil 4-0. Click aici pentru live video legal.

21:56

Se termina meciul.

90'

Artean este avertizat.

90'

Pana la urma Iulian Calin schimba decizia si va fi repunere din 6 metri pentru CFR.

90'

Timisoara ameninta poarta gazdelor prin Abrew si obtine cornerul in prelungiri.

87'

Rus intra la gazde in locul lui Djokovic.

85'

Abraw intra in locul lui Vasvari la Timisoara.

79'

Mailat intra in locul lui Paun si va juca primele minute impotriva fostei sale echipe.

77'

Abia intrat in teren, Harut primeste cartonasul galben pentru un fault la Camora.

76'

Harut intra in locul lui Birnoi la Timisoara.

69'

Mare ocazie pentru CFR Cluj. Dan Petrescu se pune in genunchi.

64'

Omrani trimite in poarta, dar golul este invalidat pentru pozitie afara din joc. Decizie corecta.

60'

Melinte respinge din fata lui Omrani. A fost acolo o pasa trimisa la intalnire de Ciprian Deac.

55'

Hoban il opreste pe Doman cu pretul unui cartonas galben.

50'

Deac ii intoarce serviciul lui Omrani, insa francezul reia slab spre poarta.

50'

Centrare a lui Omrani si Deac reia cu capul din marginea careului peste poarta.

46'

S-a reluat meciul. Nicio modificare la pauza.

20:50

Se termina prima repriza.

45'

Gol Vinicius!

Vinicius reia cu capul in poarta o centrare venita din corner in prelungirile primei reprize.

35'

Djokovic este avertizat pentru un fault dur asupra lui Melinte.

34'

Straton se opune golului la sutul lui Paun din apropiere.

30'

Paun patrunde pe stanga pana la limita careului si suteaza in forta pe langa poarta. CFR-ul ramane in presiune.

26'

Disputa verbala intre centralul Iulian Calin si Dan Petrescu.

22'

Deac primeste cartonasul galben pentru simulare dupa o cadere in marginea careului oaspetilor.

16'

Deviere pe poarta a lui Omrani la centrarea lui Deac. Ramane 0-0.

12'

Straton respinge peste poarta sutul in forta trimis de Djokovic din afara careului.

8'

Straton blocheaza sutul lui Camora din interiorul careului. Prima ocazie a meciului apartine gazdelor.

4'

Ploua torential la Cluj. Gazonul deocamdata se prezinta in conditii acceptabile pentru aceasta perioada a anului.

2'

Paun centreaza in careul oaspetilor dintr-o libera indirecta. Respinge Draghici.

1'

Iulian Calin fluiera startul meciului din Gruia. Vreme rece la Cluj si precipitatii la ora partidei.