2
0
Academica Clinceni

Asa am trait CFR Cluj - Academica Clinceni

Etapa a 17-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, luni seara, in Gruia cu meciul CFR Cluj - Academica Clinceni.

22:24

85'

Minge trimisa peste poarta de croatul Debeljuh.

75'

Omrani aproape de gol. Sutul francezului a trecut putin pe langa poarta.

58'

Sacko e lasat singur cu portarul de o pasa a lui Deac. Atacantul CFR-ului nu reuseste sa profite si este blocat.

57'

Ureche intervine salvator la sutul lui Omrani din marginea careului.

47'

Sut in forta trimis de Sigurjonsson. Mingea ocoleste de putin poarta oaspetilor.

46'

21:21

O prima repriza in care oaspetii au avut mai multe cornere (3-1).

21:20

Pauza in Gruia. CFR intra cu 2-0 la cabine.

42'

Omrani reia din prima pe langa poarta ilfovenilor.

38'

Actiune a oaspetilor prin Gavra finalizata cu sut pe langa poarta.

34'

Gol Sigurjohnsson!

Costache centreaza in sase metri pentru lovitura de cap a lui Sigurjohnsson.

19'

Lovitura de la colt pentru CFR ramasa fara rezultat pe tabela.

14'

Vellios ajunge in pozitie de finalizare, dar se ridica fanionul de la margine pentru offside.

6'

Gol Costache!

CFR Cluj deschide scorul prin Valentin Costache la prima actiune de poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

CFR Cluj: Hindrich - Susic, Bouhenna, Cestor, Stefan - Daec, Boateng, Sigurjohnsson - Sacko, Omrani, Costache.

Academica: Ureche - Pashov, Bilali, Patriche, Holzmann - Cascini, Chandarov - Ion, Gavra, De Amorim - Vellios.

Arbitru: Ionut Coza.

13:11

Avancronica

Cele două echipe s-au mai confruntat de șapte ori în principala competiţie internă şi de fiecare dată s-a impus gruparea clujeană, CFR fiind singura formaţie dintre cele 15 întâlnite de ilfoveni de cel puţin două ori în Liga 1 în faţa căreia nu au reuşit să scoată cel puţin un punct.

Cea mai recentă dispută directă: 24 iulie 2021, Academica - CFR Cluj 1-2, marcatori Juan Cascini, respectiv Claudiu Petrila şi Iasmin Latovlevici.

CFR a marcat în 15 dintre ultimele 16 partide jucate acasă pe prima scenă, în nouă dintre aceste meciuri reuşind cel puţin două goluri.

9 aprilie 2021, Dinamo - Academica 1-3: este singurul succes bifat de ilfoveni în precedentele 17 deplasări din campionat.