Etapa a 9-a din playout a debutat, vineri, cu duelul FC Botosani - FC Voluntari.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:50

70'

Cartonas galben pentru Mihai Roman.

66'

Roman suteaza din afara careului si mingea loveste bara. Sansa de dubla pentru atacantul Botosaniului.

64'

Capatana de la Voluntari este avertizat.

46'

45'

Gol Golofca!

Sut senzational trimis de Golofca din afara careului. Vinclu curat pentru un 2-0 la pauza.

35'

Cartonas rosu !

Voluntariul ramane in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Popadiuc.

33'

Centrare a lui Burca din stanga, dar Roman si Golofca trec pe sub minge.

28'

Aproape de 2-0 gazdele la patrunderea lui Golofca. Sutul acestuia din unghi este blocat de portar.

22'

Popadiuc vede primul galben al meciului.

12'

Mare ocazie de gol ratata de Voluntari prin Signorelli. Acesta depaseste in dribling doi adversari si suteaza apoi in bara transversala!

9'

Gol Roman!

Botosaniul deschide scorul prin Roman. Sut din interiorul careului dupa o centrare din flancul drept. Nicio reactie din partea portarului Mitrev.

1'

A inceput meciul.

17:59

FC Botoşani: Fraisl - Miron, Piţian, Burcă - Patache, J. Rodriguez,  E. Papa, L. Fulop - Golofca, M. Roman, Fabbrini;

FC Voluntari: Mitrev - Russo, Balaur, Armaş, Al. Vlad - I. Gheorghe, Signorelli, Căpăţînă - Popadiuc, Tudorie, Gadze

11:32

FC Botoşani vs FC Voluntari în Liga 1: 15 jocuri - 6 victorii FC Botoşani - 5 remize - 4 succese FC Voluntari.

Palmares cu FC Botosani gazdă: 7 jocuri - 5 victorii FC Botoşani - o remiză - un succes FC Voluntari.

Singurul succes bifat de gruparea din Voluntari pe teren advers: 18 noiembrie 2016, FC Botoşani - FC Voluntari 0-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 18 martie 2019, FC Voluntari - FC Botoşani 2-1, goluri înscrise de Laidouni, Tudorie, respectiv L. Fulop.