1
0
FC Voluntari

Asa am trait Botosani - Voluntari 1-0

Liga 1 Betano a revenit in actualitate, vineri, meciul dintre FC Botosani si FC Voluntari, partida care a deschis etapa a 17-a. Click aici pentru live video stream legal.

19:53

90'

Cobrea intervine la o lovitura de cap din centrul careului.

78'

Interventie decisiva a lui Cobrea la sutul lui Acsinte din lovitura libera. Mingea se ducea sub bara in absenta interventiei portarului gazdelor.

76'

Miron reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

74'

Popa suteaza din afara careului, o minge grea care prinde pamantul in fata lui Balauru. Corner pentru gazde.

71'

Niculescu il arunca in lupta si pe veteranul la Cernat.

58'

Balan reintra la Voluntari. Acesta n-a mai jucat din prima etapa cand, dupa golul marcat impotriva FCSB, l-a injurat pe Claudiu Niculescu si a fost exilat de atunci la echipa a doua. Trandafirescu retras acum pe banca.

55'

Olteanu intra in locul lui Popadiuc la Voluntari.

49'

Balauru retine sutul lui Morutan dupa o actiune cursiva cu urcarea lui Ungurusan in flancul drept.

46'

18:48

Alexandru Tudor fluiera finalul reprizei fara vreun minut suplimentar.

45'

Popadiuc il depaseste pe Roman si prinde poarta cu un sut de la distanta. Nicio problema pentru Cobrea.

32'

Ocazie a gazdelor la sutul lui Bus din actiune. Respinge Balauru in corner.

20'

Balauru retine sutul lui Morutan din marginea careului.

18'

Balaur de la Voluntari trimite in poarta, dar golul este invalidat pentru o pozitie afara din joc. O decizie corecta.

7'

Gol Morutan!

Morutan inscrie dupa o actiune in trei la care au mai participat Bus cu centrarea din flancul stang si Roman cu recentrarea pe coltul lung.

3'

Primul corner al meciului apartine gazdelor. Executa Bus in careu, dar faza ramane fara rezultat.