1
0
FC Voluntari

Asa am trait Botosani - Voluntari 1-0

Am transmis in aceasta pagina live text de la ora 18:00 meciul dintre FC Botosani si FC Voluntari, partida din etapa a 4-a din playout. Apasati aici pentru live video.

19:52

88'

Morutan intra in locul lui Roman.

70'

Cea mai mare sansa de gol a Voluntariul in acest meci este ratata de Achim.

68'

Roman rateaza dubla cu o lovitura de cap care trece alaturi.

48'

Gol Roman!

Roman deschide scorul cu un sut din interiorul careului. Nimic de facut din partea lui Minca acesta fiind mascat de un coechipier.

45'

Restart de partida la Botosani.

18:48

Pauza la Botosani.

42'

Raspuns prompt al celor de la Voluntari care ameninta poarta gazdelor cu un sut al lui Benzar. Minge respinsa in corner.

41'

Interventie senzationala a lui Minca la sutul lui Roman din afara careului. Inca o ocazie.

41'

Sansa mare de gol ratata de gazde prin Roman. Sutul acestuia a trecut prin fata portii si Golofca n-a reusit sa impinga balonul in plasa.

39'

Achim incearca sutul de pe loc din marginea careului, dar executia este ratata.

27'

Corner

Primul corner al meciului apartine oaspetilor la un sut al lui Benzar.

27'

Tincu incearca poarta cu un sut de la distanta. Retine Minca pentru mai multa siguranta, desi mingea ar fi trecut alaturi.

20'

Centrare buna a lui Golofca pe bara a doua. Apare Oaida si reia din cadere mult peste poarta.

17'

Roman patrunde in careul ilfovenilor, dar alege cea mai nefericita optiune. O pasa in lateral pentru nimeni.

12'

Golofca ajunge in pozitie de finalizare in marginea careului si suteaza in forta. Mingea se duce peste poarta.