2
Viitorul
Ianis Hagi 83' Vodut 66'

Asa am trait Botosani - Viitorul 1-2

Etapa a 13-a a continuat sambata cu meciul FC Botosani - Viitorul. Apasati aici pentru live video.

O singura infrangere a suferit Botosani in ultimele sapte meciuri pe teren propriu, 0-2 cu Concordia Chiajna.

Viitorul a obtinut sapte puncte in meciuriile disputate pe teren strain: 2-1 cu CFR, 2-1 cu CSM Poli Iaşi şi 1-1 la Chiajna.

Cele două echipe s-au mai duelat de 10 ori în Liga 1, de trei ori s-au impus moldovenii, de patru ori au câştigat dobrogenii, iar trei jocuri s-au încheiat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă: 19 februarie 2018, Viitorul - FC Botoşani 2-1.

19:53

90'

Gol Trujic!

Botosani reduce din diferenta prin Trujic, insa este prea tarziu pentru a mai schimba directia celor 3 puncte in acest meci.

90'

Ianis Hagi il gaseste ideal demarcat in careu pe Vodut, dar acesta rateaza incredibil.

90'

Botosaniul trimite prima minge pe poarta celor de la Viitorul in acest minut. O reluare cu capul a lui Roman care nu-i pune probleme lui Cojocaru.

83'

Gol Ianis Hagi!

Penalty transformat de Ianis Hagi si Viitorul are 2-0 pe tabela. Burca l-a faultat pe Vodut.

82'

Sarbul Trujic intra in locul lui Patache. Un atacant adus la Botosani in aceasta toamna. Este ultima schimbare efectuata de Costel Enache.

81'

Dragus ii lasa locul lui Achim. A fost o neintelegere la marginea terenului, intr-o prima faza Ianis Hagi fiind chemat la schimbare.

77'

Luchin intra in locul lui Boboc la Viitorul.

73'

Primul avertisment si in tabara gazdelor. Rodriguez este cel ingalbenit.

67'

Ongenda intra in locul lui Golofca la gazde.

66'

Gol Vodut!

Dragus centreaza pentru reluarea decisiva a lui Vodut, jucator introdus de Hagi in aceasta parte secunda. Un gol cu capul pentru atacantul Viitorului, al doilea in acest sezon.

63'

Houri ii lasa locul lui Vodut la Viitorul.

59'

Primul galben al meciului este primit de Vina pentru un fault asupra lui Golofca.

58'

Ianis Hagi trimite periculos spre poarta adversa. Respinge Pap!

56'

Florescu suteaza mult peste poarta oaspetilor.

46'

45'

Viitorul rateaza deschiderea scorului. Pap se opune golului la o deviere din sase metri dupa o centrare de pe flancul stang.

42'

Florescu intra in locul lui Oaida, accidentat.

21'

Lovitura libera pentru Botosani. Executa Rodriguez in careu, Cojocaru iese gresit si in cele din urma se acorda corner.