1
Sepsi
Vasvari 54'

Asa am trait Botosani - Sepsi. Primul meci al etapei a 12-a

Etapa a 12-a, penultima a turului in Liga 1, a inceput vineri seara la Botosani cu partida dintre echipa locala si Sepsi, campioana egalurilor pana acum (8). Meciul a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 18:00.

90'

Sansa de gol si pentru gazde la sutul lui Chalkiadakis in bara.

90'

Incredibila ocazie a oaspetilor ratata de Velev. Sut in plasa laterala dupa un contraatac.

84'

Gol Roman!

Botosani egaleaza prin Roman dupa o pasa trimisa neglijent inapoi de un aparator al oaspetilor. Roman depaseste portarul si trimite la coltul scurt.

72'

Sansa mare de egalare irosita de gazde la sutul lui Roman din lovitura libera. Mingea loveste bara!

54'

Gol Vasvari!

Sepsi deschide scorul prin Vasvari din penalty.

53'

Hategan dicteaza 11 metri pentru Sepsi la un hent comis de Holzmann.

46'

Ovidiu Hategan fluiera startul reprizei a doua.

18:54

Pauza in meciul de la Botosani.

34'

Tentativa de sut din partea lui Holzmann. Mingea se duce peste poarta.

26'

Vasvari il intinde pe Pap cu un sut de la distanta. Sepsi ramane la carma partidei.

14'

Centrare din dreapta si Carnat reia cu capul pe poarta. Pap e acolo si respinge in corner. Prima ocazie a meciului.