0
0
Sepsi Sf.Gheorghe

Scor alb intre Botosani si Sepsi

FC Botosani si Sepsi Sf.Gheorghe au terminat la egalitate, scor 0-0, in penultima partida a etapei a 6-a din Liga 1 Betano.

FC Botoşani: Pap - Patache, Chindriş, A. Burcă, Soiledis - J. Rodriguez, Oaidă (Enriko ’87) - Golofca, Ongenda, Chitoşcă (Corban ’79) - M. Roman (Brekalo ’70). Antrenor: Costel Enache;

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Velev (Karnitski ’11, Hamed ’61), Vaşvari - Fülöp, Tandia, Drăghici (Mensah ’88)– Simonovski. Antrenor: Eugen Neagoe;

Cartonaşe galbene: Soiledis ’44 / Drăghici ’63, Jovanovici ‘65;

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici.

19:57

Final de partida la Botosani.

77'

Pap se opune golului la o lovitura de cap.

71'

Oaida trimite pe langa poarta celor de la Sepsi.

71'

61'

Hamed intra in locul lui Karnitski la Sepsi.

56'

Chitosca reia din centrul careului peste poarta. Inca o sansa ratata de Botosani.

49'

Gabriel Moura incearca sutul din afara careului si mingea e blocata de Soiledis.

48'

Centrare a lui Ongenda din corner si Burca reia cu capul in transversala.

46'

Start de repriza secunda.

18:52

Se termina prima repriza.

44'

Grecul Soiledis vede primul galben al meciului.

40'

Centrare din dreapta de la Patache si Rodriguez rateaza de putin poarta.

23'

Niczuly ii salveaza pe cei de la Sepsi la reluarea lui Roman.

22'

Prima faza periculoasa a gazdelor la sutul lui Chitosca pe langa poarta.

15'

Pap retine lovitura de cap a lui Viera dupa un corner.

11'

Karnitskiy intra in locul lui Velev la Sepsi.

10'

Fulop suteaza pe langa poarta lui Pap. Prima ocazie a meciului.

1'
Start de partida la Botosani.
0'

Botoșani: Pap - Patache, Chindris, Burcă, Soiledis - Rodriguez, Oaidă - Golofca, Ongenda, Chitoșcă - Roman;

Sepsi: Niczuly - De Moura, Diarrassouba, Jovanovic, Sato - Velev, Vașvari - Drăghici, Fulop, Tandia - Simonovski.

10:42

Cea mai recentă confruntare directă: 27 mai 2018, Sepsi OSK - FC Botoşani 0-1, gol înscris de argentinianul Rodriguez din penalty.

10:41

In meciurile de la Botosani s-au inregistrat urmatoarele rezultate: 5-1 in sezonul regular si 2-2 in playout.

10:41

De patru ori s-au intalnit cele doua echipe sezonul precedent. Botosani a obtinut trei victorii si un meci s-a incheiat la egalitate.