1
0
Hermannstadt

Sirianul Al Mawas aduce victoria pentru Botosani cu Hermannstadt

Pentru a doua etapa la rand sirianul Al Mawas a marcat pentru FC Botosani. De aceasta data echipa pregatita de Marius Croitoru a pus trei puncte in clasament, dupa 1-0 pe teren propriu cu Hermannstadt, penultima in ierarhie.

Al Mawas a marcat in minutul 18 dupa o centrare din corner.

Atacantul sirian marcase primul sau gol la Botosani etapa precedenta la Clinceni, unde FC Botosani a pierdut scor 1-2.

FC Botosani acumuleaza 27 de puncte si se mentine in cursa pentru un loc in playoff.

Pentru Hermannstadt lucrurile raman complicate, echipa lui Liviu Ciobotariu ramanand penultima in clasament.

Botoşani: Hankic - Patache, Haruţ, Chindriş, Ţigănaşu - Papa, Rodriguez, Ongenda (Florescu '66) - Fili (Camara '58), Al Mawas (Târcoveanu '69), M. Roman. Antrenor Marius Croitoru;

Hermannstadt: Figueiredo - Măţel, O. Viera, Matricardi, Opruţ - Buzan (Jo Santos '29), Dâlbea (Romario Pires '46), Addae (Aralica '79) - P. Petrescu (Alhassan '54), Karanovici (Bagarici '46), David Mayoral. Antrenor Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: O. Viera '43, Bagarici '78, Opruţ '82, Mayoral '83.

Arbitru: Sebastian Colţescu.

13:52

Final de meci si victorie pentru Botosani.

65'

Florescu in locul lui Ongenda la gazde. Jucatorul inlocuit acuza o accidentare la umarul drept.

57'

Albanezul Fili ramane singur cu portarul oaspetilor si il ia la tinta pe Cristiano.

51'

Oprut il calca pe Al Mawas si scapa fara galben.

46'

S-a reluat meciul. Doua schimbari la oaspeti din minutul 46.

12:48

Sebastian Coltescu fluiera finalul primei reprize.

38'

Rodriguez trimite spre poarta. Retine acelasi Cristiano Figueiredo.

35'

Roman ia o faza pe cont propriu si trimite pe poarta. Respinge Cristiano.

34'

Contraatac al gazdelor prin Al Mawas. Acesta isi face mingea prea lunga.

30'

Matel centreaza din dreapta direct in bratele lui Hankic.

23'

Roman scapa singur in careu si trimite pe langa poarta.

18'

Gol Al Mawas!

Sirianul Al Mawas deschide scorul. Este al doilea gol consecutiv marcat de acesta la Botosani.