90'
Hermannstadt
Debeljuh 30'

Asa am trait Botosani - Hermannstadt

Etapa a 24-a a continuat, luni, cu meciul FC Botosani - Hermannstadt, un duel cu aspiratii de playoff pentru gazde.

90'

Santos cade in careul gazdelor si se asteapta la un penalty. Nu se acorda decat repunere din 6 metri pentru Botosani.

80'

Gol Dugandzic!

Botosani marcheaza golul de 2-1 prin Dungandzic cu o reluare din cativa metri la o faza prelungita de atac.

76'

Sut trimis de catre Debeljuh din afara careului. Minge deviata in corner.

75'

Razvan Dalbea îl înlocuiește pe Bușu Sorin la Hermannstadt.

71'

Vasile Miriuta vede cartonasul galben pentru proste pe marginea terenului.

65'

Holzmann vrea sa centreze din stanga, dar trimie in bratele portarului. O minge de antrenament.

62'

Marcel Holzmann îl inlocuiește pe Alexandru Tiganasu la gazde.

61'

Se precipita gazdele in cautarea golului doi.

56'

Cascini de la gazde e primul jucator avertizat.

54'

Schimbare la oaspeti: iese Andrei Sântean, intră Joalisson.

54'

Ofosu trece practic printre doi adversari si paseaza in fata portii pentru Askovski. Acesta reia slab in bratele portarului.

46'

Marian Barbu fluiera startul reprizei secunde.

18:18

Pauza la Botosani.

42'

Debeljuh primeste o minge din spate si trimite in plasa laterala.

35'

Gol Ofosu!

Botosani egaleaza prin Ofosu, jucator care isi arata din plin clasa. Preluare si un dribling prin care l-a scos din joc pe Luchin, apoi finalizare la coltul lung.

30'

Gol Debeljuh!

Busu centreaza perfect din stanga si Debeljuh marchează cu o lovitura de cap.

21'

Askovski este blocat providential de Luchin in 3-4 metri.

15'

Inca o sansa pentru Hermannstadt la sutul lui Dumitriu. Mingea se duce alaturi.

14'

Figueiredo si Dugandzic se lovesc in aer la un duel pentru minge. Tiganasu a centrat de pe stanga.

10'

Oaspetii trec si ei pe langa gol prin Debeljuh. Mingea acestuia ocoleste de putin poarta.