1
0
Gaz Metan Medias

Asa am trait Botosani - Gaz Metan

Etapa a 11-a din playout a inceput, vineri seara, cu meciul dintre FC Botosani si Gaz Metan Medias.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

21:52

86'

Ocazie uluitoare ratata de cei de la Gaz Metan la o minge trimisa in fata portii de Ely Fernandes. Doi jucatori au trecut pe langa balonul care s-a scurs in afara terenului.

73'

Cătălin Golofca a fost avertizat cu galben.

66'

Cartonas rosu !

Mediasul ramane in inferioritate numerica dupa ce Marius Constantin a primit cartonasul rosu.

45'

20:47

Pauza la Botosani.

45'

Senzational sut trimis de acelasi Jonathan Rodriguez de la peste 25 de metri. Mingea a zguduit serios transversala portii lui Plesca.

44'

Gol Rodriguez!

Penalty usor acordat gazdelor la ciocnirea dintre Fabbrini si Larie. Transforma in cele din urma Rodriguez pentru 1-0.

37'

Ongenda rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Sut pe langa poarta din interiorul careului dupa un ricoseu fericit.

30'

Rondon patrunde in careul oaspetilor si trimite din cadere in bratele lui Fraisl. Mingea a fost atenuata si de alunecarea lui Burca.

21'

Portarul Frails blocheaza sutul lui Caiado.

11'

Enriko Papa prinde poarta cu un sut de la distanta. Ramane 0-0.

1'

A inceput meciul.

19:57

FC Botoşani: Fraisl - Miron, Piţian, Burcă - Patache, J. Rodriguez, Enriko Papa, Oaidă - Ongenda, Golofca, Fabbrini;

Gaz Metan: Pleşca - Pleaşcă, Larie, M. Constantin, Buşu - Fofana, Luis Miguel - Mailat, David Caiado, Ivanov - Rondon.

13:06

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 15 ori în Liga 1, fiecare şi-a trecut în cont câte patru victorii, iar șapte meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 7 jocuri - două succese FC Botoşani - 4 remize - o victorie Gaz Metan.

Ultima victorie bifată de moldoveni: 21 octombrie 2018, Gaz Metan - FC Botoşani 1-2.

Cea mai recentă confuntare directă: 7 aprilie 2019, Gaz Metan - F Botoşani 2-0, goluri înscrise de Larie şi Olaru.