2
FCSB
Olaru 45' Man 12'

Asa am trait Botosani - FCSB

Sambata de la 20:30 am transmis live text primul meci din playoff in actuala editie de campionat. Botosani, echipa aflata in premiera in playoff, primeste vizita vicecampioanei FCSB.

FC Botoşani şi FCSB s-au mai întâlnit de 14 ori în principala competiţie internă, un joc s-a încheiat cu victoria moldovenilor, de 11 ori s-au impus roş-albaştrii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

FCSB a câştigat toate cele șapte jocuri de campionat disputate cu FC Botoşani în postura de gazdă.

Cea mai recentă întâlnire directă: 9 noiembrie 2019, FC Botoşani - FCSB 0-2, marcatori Florinel Coman şi Harlem Gnohere. Acesta a fost şi singurul duel dintre antrenorii Marius Croitoru şi Bogdan Argeş Vintilă.

22:24

84'

Ocazie pentru FCSB la sutul lui Morutan. Blochează portarul gazdelor.

69'

Portarul gazdelor il blocheaza pe Tanase.

54'

Ocazie ratata de FCSB prin Coman cu sut din lovitura libera.

53'

Gol Dugandzic !

Botosani egaleaza prin Dugandzic, jucator care trimite in poarta o minge respinsa in fata de Balgradean la sutul lui Keyta.

46'

21:20

Pauza la Botosani.

45'

Gol Olaru !

FCSB trece la conducere prin Olaru la capatul unei faze de contraatac.

44'

Mare ocazie ratata de Adrian Petre. Acesta reia cu latul pe langa poarta din centrarea lui Coman.

31'

Interventie decisiva a lui Cretu in fata lui Keyta.

22'

Lovitura libera pentru Botosani ramasa fara rezultat. Sut peste poarta de la 25 metri usor lateral stanga.

12'

Gol Man!

FCSB egaleaza prin Man. Actiune persoanala finalizata cu sut la coltul lung.

6'

Gol Dugandzic!

Botosani deschide scorul prin Dugandzic cu o lovitura de cap. Centrare din lovitura libera.