2
0
Dinamo

Asa am trait Botosani - Dinamo

Ultimul meci al etapei a 11-a s-a disputat luni seara intre Botosani si Dinamo. Apasati aici pentru live video.

22:54

90'

Gol Fabbrini!

Contraatac devastator al Botosaniului si Fabbrini marcheaza primul gol in Liga 1.

80'

Centrare in careul gazdelor din corner si Katsikas reia cu capul din sase metri peste poarta.

78'

Moldoveanu incearca patrunderea in careul gazdelor, dar nu reuseste sa treaca de Dumitras. Botosaniul iese pe contraatac si centrarea lui Golofca ajunge in bratele lui Penedo.

73'

Popa il intoarce pe Patache, dar nu poate marca din apropiere. E primul sut pe poarta al lui Dinamo in acest meci!

70'

Dinamo epuizeaza toate schimbarile. Moldoveanu a intrat in locul lui Sorescu.

63'

Grozav se intoarce cu fata la poarta si trimite cu stangul pe langa poarta.

54'

Penedo vede cartonasul galben pentru un gest nesportiv. I-a dat peste mana lui Chitosca dupa ce acesta luase mingea in mana si tragea de timp. Chitosca de asemenea avertizat.

46'

Incepe repriza secunda si Botosaniul rateaza o mare ocazie dupa doar cateva secunde.

41'

Hanca suteaza pe langa poarta de la peste 25 de metri.

32'

Golofca il pacaleste pe Popovici, dar se pierde cu firea in fata portii dinamoviste.

21'

Ongenda trimite periculos din lovitura libera. Mingea ocoleste poarta.

7'

Prima replica a lui Dinamo in acest meci. Centrare ideala pentru Subotic, insa acesta trimite slab cu capul.

5'

Gazdele continua presiunea si Ongenda reia cu capul peste poarta din centrarea lui Golofca din flancul.

3'

Gol Oaida!

Pasa cu calcaiul oferita de Ongenda si Oaida finalizeaza cu un sut din interiorul careului.

1'
A inceput meciul.
0'

FC Botosani: 1 Pap - 19 Patache, 4 Miron, 3 Burca, 23 Dumitras - 26 Oaida, 8 Rodriguez - 7 Golofca, 10 Ongenda, 92 - 9 Roman.

Dinamo: 26 Penedo - 17 Corbu, 90 Mezague, 3 Katsikas, 93 Popovici - 10 Nistor, 21 Gomelt - 4 Hanca, 22 Sorescu, 20 Salomao - 31 Subotic.