0
0
Dinamo

Asa am trait Botosani - Dinamo 0-0

FC Botosani si Dinamo au tras cortina peste etapa a 15-a cu un meci care prezinta implicatii in lupta pentru playoff. Apasati aici pentru a vedea meciul cu live stream legal.

22:40

88'

Hanca centreaza periculos in fata portii. Respinge de acolo Cobrea.

87'

Ultima schimbare la gazde. Serediuc intra in locul lui Bus.

82'

Penedo se opune golului, dupa care la faza imediat urmatoare Cobrea se opune la sutul lui Rivaldinho.

78'

Bus suteaza peste poarta. Penedo ramane intins pe linia portii si acuza o accidentare. Jocul este oprit.

75'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa ce Katsikas vede rosu direct pentru un fault asupra lui Kuku.

72'

Bokila intra in locul lui Nemec.

72'

Nemec rateaza o noua sansa de gol. Rivaldinho a sutat intr-o prima faza pe directia portarului, Cobrea respinge in fata pana in picioarele lui Nemec, iar slovacul nu reuseste sa cadreze.

59'

Dumitras intra in locul lui Roman la Botosani.

59'

Nemec rateaza incredibil singur cu portarul la centrarea lui Costache din flancul drept.

58'

Kuku reia pe langa poarta lui Dinamo. Arbitrul il tine minte pe Nemec pentru un fault la centrul terenului si ii arata acestuia cartonasul galben.

56'

Bus cade in careul lui Dinamo. Nu se acorda nimic. Dinamo iese pe contraatac si obtine cornerul la sutul lui Nemec.

53'

Musat este eliminat cu rosu direct pentru o intrare cu crampoanele pe tibia lui Hanca.

52'

Ocazie pentru Dinamo la centrarea lui Filip. Mingea este deviata de Cobrea si Hanca pe urmarire nu reuseste sa reia in poarta.

46'

21:34

Se incheie prima repriza, una fara prea multe ocazii de gol.

43'

Romera trimite peste poarta din 7-8 metri dupa o centrare ideala a lui Salomao. Ocazie mare pentru Dinamo.

42'

Bus trimite in fata portii, dar Popa rateaza de putin intalnirea cu balonul.

32'

Bus suteaza in blocajul unui dinamovist. Gazdele solicita un hent in marginea careului dinamovist.

30'

O noua faza fixa la poarta lui Dinamo. Burca trimite peste poarta.

24'

Popa reia cu capul pe langa poarta.

21'

Roman suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

19'

Avertisment pentru Filip pentru un fault defensiv.

18'

Penedo respinge sutul lui Bus din 17-18 metri la un contraatac al gazdelor cu Popa in prim plan.

17'

Mahlangu incearca poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce peste poarta.

16'

Lovitura de cap nereusita din partea lui Roman.

12'

Costache rateaza preluarea in careul advers la pasa lui Romera. Dinamo domina inceputul meciului.

9'

Roman intra tare asupra lui FIlip. Lovitura libera pentru Dinamo din jumatatea adversa. Faza ramane fara rezultat.