1
Dinamo
Moldoveanu 80'

Asa am trait Botosani - Dinamo 0-1. Gol in inferioritate numerica

De la 18:00 am transmis live text in aceasta seara restanta dintre FC Botosani si Dinamo, meci din etapa a 2-a playout-ului amanat din cauza caderilor de zapada.

Botoșani - Dinamo București Live Score
19:51

Final de meci.

89'

Ultima schimbare la Dinamo: intra tanarul Ricardo Grigore (19 ani) in locul lui Pesic.

85'

Golofca rateaza din sase metri egalarea. Un sut care se duce pe langa poarta.

80'

Gol Moldoveanu!

Dinamo deschide scorul cu o lovitura de cap a lui Moldoveanu din centrarea lui Pesic.

78'

Nistor suteaza pe langa poarta din marginea careului. O sansa de gol aparuta din nimic la poarta gazdelor.

67'

Morutan in locul lui Oaida la Botosani si Moldoveanu in locul lui Nemec la Dinamo.

62'

Panica in careul dinamovist la o minge intoarsa de Achim pentru Roman.

51'

Cartonas rosu !

Salomao este eliminat cu rosu direct pentru o intrare dura asupra lui Roman.

46'

18:51

Pauza la Botosani.

37'

Ocazie senzationala pentru gazde. Achim executa o lovitura libera peste apararea dinamovista si Roman reia spectaculos pe spate. Reflex uluitor din partea lui Penedo.

35'

May intra tare asupra lui Oaida si este avertizat.

32'

Olteanu este avertizat cu galben.

29'

Achim primeste cel dintai avertisment al meciului.

16'

Oaspetii solicita penalty la o reluare a lui Maric spre poarta. Mingea l-a atins in mana pe Plamada. Jocul a fost lasat sa continue de centralul Chivulete.

14'

Pesic aproape de gol la o faza in care aparatorii gazdelor s-au intrecut in erori.