0
90'
Craiova

Asa am trait Botosani - Craiova

De la 19:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Botosani - Universitatea Craiova din etapa a 11-a in CASA Liga 1.

90'

Mamut patrunde in forta si suteaza peste poarta gazdelor.

71'

Replica Botosaniul prin Ashkovski. Sut peste poarta din marginea careului la mingea intoarsa de Ongenda.

71'

Pap retine sutul lui Mamut.

68'

Pap aproape de o gafa monumentala. Nu ca ar fi fost prima in acest sezon.

68'

Sansa ratata de Botosani dupa o lovitura libera din flancul drept.

63'

Nistor patrunde pe contraatac si suteaza in plasa laterala. Eroare comisa de Chindris in propria jumatate.

47'

Florescu suteaza in zidul oltenilor dintr-o lovitura libera.

20:19

Pauza la Botosani.

40'

Craiova nu profita de o eroare in defensiva gazdelor. Corner pentru olteni si Constantin trimite pe langa poarta.

38'

Gazdele aproape de gol prin Minas Chalkiadakis.

37'

Capatana salveaza Craiova trimitand in corner din fata lui Ongenda.

23'

Ashkovski intra in locul lui Keyta.

21'

Gazdele il pierd pe Keyta, jucator care nu mai poate continua din cauza unei accidentari.

17'

Bic rateaza deschiderea scorului dupa o centrare din corner a lui Nistor si o recentrare a lui Mamut.

10'

Sansa de gol ratata de Botosani prin Patache si Ongenda dupa o faza prelungita de atac.

1'

Bogdan Dumitrache flueira startul meciului. Craiova are prima posesie.

19:30

FC Botoşani: Pap - Patache, Chindriş, Haruţ, Ţigănaşu - Rodriguez, Florescu - Ongenda, Keyta, Tîrcoveanu - Fazos.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, M. Constantin, Bălaşa, Vătăjelu - Nistor, Bic, Căpăţînă - Ofosu, Mamut, Cîmpanu.

15:17

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 16 ori, de șase ori au câştigat moldovenii, de șapte ori s-au impus oltenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 8 jocuri - 6 victorii FC Botoşani - o remiză - un succes Universitatea Craiova.

Doar o înfrângere au suferit craiovenii în actualul an calendaristic din postura de vizitatori, 1-4 cu FCSB (8 martie 2020), în rest au 10 victorii, dintre care șapte la limită.