1
1
Concordia Chiajna

Concordia Chiajna ramane fara victorie in playout dupa 1-1 cu Botosani

Etapa a 6-a din playout a debutat, vineri seara, cu meciul dintre FC Botosani si Concordia Chiajna, partida incheiata la egalitate, scor 1-1 (1-0). Vedeti cum arata clasamentul actualizat in playout.

Oaspetii au ratat de putin deschiderea scorului in minutul 3 prin Serediuc, a carui reluare din cadere a fost respinsa in extremis de portarul Cobrea.

Botosaniul a modificat tabela in minutul 10 prin Tarnovan, jucatorul imprumutat de la Steaua reluand din alunecare o minge centrata in sase metri de Golofca.

Acelasi Tarnovan a ratat de putin dubla in minutul 27, cand a reluat spectaculos din afara careului de 16 metri si mingea s-a dus peste transversala portii unui Balgradean ramas spectator.

Balgradean a fost pe faza cu trei minute inaintea pauzei si a respins in corner cu un reflex spectaculos mingea trimisa de Bus.

Faza grea pentru portarul Concordiei si dupa pauza, in minutul 58, cand Balgradean s-a intins si a respins de langa bara mingea lui Bordeianu.

In cele din urma ocaziile gazdelor s-au razbunat si ilfovenii au restabilit egalitatea prin Munteanu, jucator intrat la pauza, din centrarea lui Gradinaru.

Fostul stelist a patruns pe dreapta si a trimis la bara a doua pentru aparitia decisiva a lui Munteanu.

21:55

Alexandru Tudor fluiera finalul meciului

66'

Munteanu restabileste egalitatea.

51'

Musat de la gazde si Cristescu sunt avertizati.

46'

A inceput partea secunda.

37'

Milano Koenders obtine primul galben al meciului.

27'

Tarnovan apare din nou la finalizare. Sut putin peste poarta lui Balgradean. Portarul Chiajnei ramasese spectator.