Asa am trait Botosani - Chindia

Etapa a 10-a a continuat, duminica, cu meciul FC Botosani - Chindia Targoviste.

19:25

90'

Keita rateaza sansa golului de onoare pentru Botosani. Sut din interiorul careului deviat in corner.

77'

Gol Vodut!

Chindia inscrie golul trei la capatul unui contraatac. Dumiter a scapat singur spre poarta si i-a pasat cu poarta goala lui Vodut. Fanii gazdelor ii cer demisia lui Croitoru.

67'

Faza discutabila in careul oaspetilor la intrarea lui Yameogo asupra lui Roman. Gazdele solicita penalty, centralul Avram acorda doar corner.

61'

Aioani blocheaza sutul lui Patache de la distanta. O minge cu efect.

46'

Start de repriza secunda.
Florescu in locul lui Askovski la gazde.

18:21

Pauza la Botosani.

45'

Gol Mihai!

Liviu Mihai majoreaza avantajul Chindiei cu o executie in forta de la 11 metri. ”Hotii, hotii” scandeaza fanii gazdelor, dar a fost un penalty just acordat.

45'

Lovitura de la 11 metri pentru Chindia la un hent comis de Kolesovs.

33'

Gol Dumiter!

Chindia deschide scorul prin Dumiter, jucator aflat la primul meci al sezonului. Centrare din stanga dintr-o lovitura libera, Pap respinge in fata si Dumiter pe faza trimite cu latul in poarta.

28'

Ce ocazie ratata de Botosani cu o minge trimisa peste portar. Balon respins de pe linia portii cu capul!

23'

Acelasi Dumiter apare la finalizare si il pune la grea incercare pe Pap, portarul gazdelor, cu un sut din afara careului.