1
CFR Cluj
Hoban 10'

Asa am trait Botosani - CFR Cluj 1-1. Oaspetii in zece

Am transmis in aceasta pagina ultimul meci al primei etape din Liga 1 Betano, FC Botosani - CFR Cluj.

22:55

Fluier final.

90'

Cucu avertizat pentru un fault la centrul terenului.

85'

Culio este si le avertizat pentru o intrare cu talpa inainte la centrul terenului.

85'

Ciaccheri si Serediuc intra la gazde in locul lui Popa, respectiv Golofca.

76'

Ocazie ratata de fostul dinamovist Popa la o centrare din lovitura libera. Mingea a trecut incredibil pe langa poarta CFR-ului.

74'

Coman intra in locul lui Deac la CFR.

73'

Morutan ii lasa locul lui Fulop.

72'

Cartonas rosu !

Omrani primeste al doilea galben pentru o simulare in careul advers si este eliminat.

63'

Bus suteaza peste poarta dupa o accelerare a lui Popa. Frumoasa actiunea de atac a gazdelor.

62'

Bokila ii lasa locul lui Nistor. Inexistent congolezul in acest meci.

59'

Pe cat de alert a fost jocul in prima repriza, pe atat de fragmentat si de lent este in aceasta parte secunda. O prudenta excesiva din partea ambelor echipe.

53'

Galben primit de Omrani pentru o intrare tare asupra lui Bordeianu. O intrare de galben spre rosu chiar.

46'

Start de repriza cu o schimbare la oaspeti. Nouvier a intrat in locul lui Paun.

21:49

Pauza la Botosani.

45'

Centrare in forta trimisa de Manea si Cobrea respinge in fata. Paun urmarea balonul care in cele din urma a fost respins de Burca.

45'

Deac suteaza in plasa laterala dupa un contraatac al oaspetilor pornit de la Omrani. Acesta a lasat inteligent mingea in dreapta pentru Deac.

36'

In ultimele minute, mai ales de la golul lui Burca, cei de la CFR nu mai joaca nimic. Botosaniul controleaza un meci pe care il incepusera ezitant.

36'

Morutan este lasat sa suteze dintr-o pozitie centrala si Vatca are serios de lucru. Respinge peste bara in corner.

31'

Gol Burca!

Burca egaleaza cu o lovitura precisa de cap. Avem un meci de toata frumusetea.

30'

Faza controversata in careul oaspetilor. Cei de la Botosani acuza un hent comis de Hoban si in consecinta solicita penalty. Ovidiu Barsan acorda doar corner.

23'

Sut indraznet trimis de Cucu pe langa poarta. O minge care incinge atmosfera din tribune.

22'

Golofca il incearca pe Vatca cu un sut de la distanta.

14'

Deac este avertizat pentru un fault in atac asupra fostului dinamovist Popa. Se anunta un contraatac periculos al gazdelor.

13'

A fost o schema cu mingea trimisa de Paun pe 16 metri pentru aparitia lui Hoban. Sutul acestuia se duce in blocaj.

13'

Clujenii ramans sus dupa marcarea golului si beneficiaza de o noua faza fixa in apropierea careului advers.

10'

Gol Hoban!

Hoban deschide scorul cu un sut din interiorul careului si CFR Cluj incepe ideal acest meci.

8'

Centrare in careu si Paun faulteaza in atac.

7'

Lovitura libera pentru CFR Cluj din jumatatea adversa de teren.

5'

Corner executat cu efect de catre Deac pentru reluarea lui Bokila. Respinge portarul celor de la Botosani.

3'

Cele doua echipe trec repede peste etapa de tatonare si se iau la tranta inca din start.