1
CFR Cluj
Burca 52'

Asa am trait Botosani - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina, marti seara, de la 20:30, meciul FC Botosani - CFR Cluj, partida din etapa a 9-a in playoff-ul din CASA Liga 1.

22:24

Final de partida. CFR Cluj este campioana Romaniei pentru al patrulea an consecutiv.

90'

Al Mawas blocat in extremis de Arlauskis dupa o demarcare la limita offside-ului.

90'

Fili obtine cornerul pentru Botosani. Centrare in careu si acelasi atacant albanez reia cu capul pe langa poarta.

85'

Chipciu in locul lui Deac, Pereira in locul lui Paun si Rondon in locul lui Debeljuh la CFR Cluj.

80'

Pap blocheaza un sut din interiorul careului. Mingea ramane la oaspeti si Deac trimite peste poarta.

76'

Hoban in locul lui Sigurjonsson la CFR.

68'

Costache rateaza din 10-11 metri singur cu Pap. Portarul gazdelor blocheaza in extremis.

66'

Pozitie de offside la patrunderea lui Al Mawas.

62'

Tircoveanu in locul lui Seroni si Fili in locul lui Ashkovski la Botosani.

56'

Debeljuh aproape sa dubleze avantajul CFR-ului. Este blocat de Chindris in momentul sutului.

52'

Gol Burca!

Fundasul Burca, fost jucator la Botosani, marcheaza dupa un corner executat de Ciprian Deac.

46'

CFR a avut lovitura de inceput a partii secunde.

21:17

Sebastian Coltescu pune capat primei reprize. 0-0 la Botosani.

45'

Seroni il blocheaza prin alunecare pe Costache. Repunere din 6 metri pentru gazde.

42'

Paun suteaza peste poarta gazdelor dupa o faza prelungita de atac.

40'

Coltescu fluiera fault in atac la duelul dintre Ashkovski si Camora.

36'

Paun trimite putin pe langa poarta celor de la Botosani.

32'

Senzational sutul trimis de Tiganasu din marginea careului. Bara il salveaza pe Arlauskis.

31'

Gazdele aduc mingea in careul advers prin Ongenda. Sut in blocaj si corner pentru Botosani.

30'

Portarul gazdelor se resimte dupa ce a fost prins la mijloc intre Vinicius si Manea dupa un corner.

29'

Pap respinge cu o mana in corner sutul in forta trimis de Manea din afara careului.

25'

Deac ia o faza pe cont propriu si cade in marginea careului advers. Coltescu lasa jocul sa continue spre nemultumirea oaspetilor.

21'

Deac suteaza spre poarta, mingea e deviata in corner.

20'

Costache obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Seroni.

15'

Camora faulteaza in jumatatea adversa la un duel cu Ashkovski.

10'

Offside la pasa lui Ongenda pentru Ashkovski.

8'

Centrare in fata portii si Debeljuh reia cu capul peste poarta. O prima ocazie la poarta Botosaniului.

6'

Corner pentru CFR Cluj ramas fara rezultat. A respins apararea gazdelor fara probleme.

4'

Prima schimbare la Botosani, cu Meleke in locul lui Caia.

4'

Burca respinge in corner din fata lui Ongenda.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

19:59

Echipele de start:

FC Botoşani: Pap - Braun, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - Caia, E. Florescu, E. Papa - Ashkovski, Ongenda, Al Mawas.

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Sigurjonsson, Bordeianu, M. Gâdea - Deac, Debeljuh, Costache.

12:25

FC Botoşani şi CFR Cluj s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat moldovenii, de 12 ori s-au impus ardelenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 10 meciuri - 5 victorii FC Botoşani - două remize - 3 succese CFR Cluj.

Cea mai recentă întâlnire directă: 28 aprilie 2021, CFR Cluj - FC Botoşani 2-0, dublă Runar Sigurjonsson.