Djokovic suteaza pe langa poarta din lovitura indirecta.

Omrani obtine lovitura libera in preajma careului advers.

Pauza la Botosani.

32'

Centrare lunga pentru Deac in careul advers. Acesta preia cu mana si se fluiera hent.

31'

Portarul oaspetilor Hindrich intervine decisiv la cea mai mare ocazie a Botosaniului.

22'

Centrare din flancul drept si Chipciu reia pe langa poarta.

11'

Gol Deac!

CFR Cluj isi majoreaza avantajul prin acelasi Deac dintr-o lovitura libera din afara careului, pozitie centrala.

3'

Lovitura de la 11 metri pentru CFR Cluj la un fault comis de Chindris. Executa si marcheaza Deac.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

0'

FC Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Carlone, Florescu – Ofosu, Dugandzic, Ashkovski;

CFR Cluj: Hindrich – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani, Chipciu.

15:41

8 decembrie 2019, FC Botoşani - CFR Cluj 2-1: a fost singura înfrângere suferită de clujeni în precedentele șapte deplasări, interval în care au mai înregistrat două succese şi patru remize.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat moldovenii, de opt ori s-au impus clujenii, iar alte patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FC Botoşani gazdă: 8 jocuri - 4 victorii FC Botoşani - două remize - două succese CFR Cluj.