1
0
Poli Timisoara

Botosani, a patra victorie consecutiva in Liga 1

Liga 1 Betano a continuat marti cu prima etapa intermediara din acest sezon. De la 16:45, in aceasta pagina, am transmis live text meciul dintre FC Botosani si ACS Poli Timisoara.

Botosaniul s-a impus cu 1-0 pe teren propriu in disputa cu banatenii, unicul gol partidei fiind marcat de Fulop in minutul 30.

Popa a patruns pe dreapta si a pasat in fata portii pentru reluarea decisiva a lui Popa.

Cea mai mare ocazie de egalare a oaspetilor a fost ratata in partea secunda de Mailat, acesta trimitand pe langa poarta intr-o faza lasat singur cu goalkeeper-ul advers.

18:36

Final de meci la Botosani.

90'

Kuku primeste cartonasul galben.

85'

Ciucur suteaza spre poarta si mingea trece alaturi. O faza din care oaspetii puteau obtine mai mult.

82'

Fulop, autorul unicului gol de pana acum, ii lasa locul in teren lui Morutan.

63'

Cartonas galben primit de Mailat pentru un fault in propria jumatate.

60'

Miron reia cu capul pe langa poarta dupa un corner din dreapta in directia de atac.

59'

Ocazie uriasa ratata de Mailat singur cu portarul. Un sut care trece pe langa poarta.

55'

Sut al lui Mailat din afara careului. Mingea se duce peste poarta.

55'

Kuku intra la Botosani in locul lui Popa.

53'

Fostul botosenean Croitoru obtine lovitura libera in jumatatea adversa de teren.

46'

S-a reluat meciul de la Botosani.

17:32

Pauza in meciul de la Botosani.

30'

Gol Fulop!

Fulop deschide scorul cu o reluare din fata portii la o pasa a lui Popa. Acesta a trecut cu usurinta in flancul stang de Tiganasu.

16'

Lovitura libera pentru Botosani. Roman suteaza peste poarta.

9'

Centrare a banatenilor in careul advers. Mingea il depaseste pe Mailat, dar ramane in posesia oaspetilor.

7'

Inca o lovitura de la coltul terenului pentru Botosani. Si aceasta faza ramane fara rezultat pe tabela.