3
FC Voluntari
Marinescu 66' Tudorie 14' Popadiuc 8'

Asa am trait Astra - Voluntari 2-3

Etapa a 15-a din Liga 1 Betano a continuat, duminica, cu meciul dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari. Apasati aici pentru a vedea meciul cu live stream legal.

19:53

Catalin Popa fluiera finalul partidei.

82'

Acsinte se arunca la sacrificiu si blocheaza mingea trimisa de Ionita spre poarta.

71'

Ionita trimite pe langa poarta din lovitura libera. Balauru ramasese fara reactie.

66'

Gol Marinescu!

Marinescu transforma de la punctul cu var si readuce formatia din Voluntari in avantaj.

65'

Lovitura de la 11 metri pentru Voluntari la faultul comis de Dandea asupra lui Ivanovici.

46'

18:49

Final de repriza la Giurgiu dupa una dintre cele mai frumoase reprize ale sezonului in curs.

43'

Formidabila reluarea lui Abang din voleu, dar si interventia lui Balauru este una pe masura.

40'

Inca o sansa de gol a gazdelor la patrunderea lui Balaure. Acesta intoarce pentru sutul lui Mrzljak si portarul Balauru respinge in corner.

38'

Abang patrunde periculos in careul Voluntariului si Achim indeparteaza balonul in ultima instanta.

35'

Gol Ionita!

Gol fabulos marcat de Ionita din lovitura libera. O executie brilianta din partea decarului Astrei.

27'

Balauru retine sutul lui Ionita pe centrul portii.

14'

Gol Tudorie!

Tudorie o aduce pe FC Voluntari in avantaj cu un sut din fata portii la respingerea in fata a portarului Iliev. O rasturnare spectaculoasa de scor aici la Giurgiu.

8'

Gol Popadiuc!

Voluntariul egaleaza rapid si relanseaza partida cu un voleu din interiorul careului. Mingea a fost deviata de Radunovic.