1
Viitorul
Tamas (Ag) 37'

Asa am trait Astra - Viitorul

Etapa a 6-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre Astra Giurgi si Viitorul, doua echipe care au oferit de fiecare data intalniri spectaculoase.

22:55

81'

Gol anulat gazdelor pentru un offside.

67'

Dubla ocazie pentru Viitorul. Ganea trimite in bara, apoi Iancu e blocat in extremis de un aparator advers.

46'

A inceput meciul de la Giurgiu.

21:50

Final de repriza.

39'

Gol Gheorghe!

Astra restabileste foarte repede egalitatea. Valentin Gheorghe isi trece in cont a patra reusita in acest campionat.

37'

Gol Tamas (Ag)!

Viitorul deschide scorul dupa un autogol al lui Tamas.

19'

Ljuban Crepulja primeste cel dintai cartonas galben al meciului.

18'

Valentin Gheorghe intra la Astra in locul lui Stahl.

15'

Prima intrare a Astrei in careul Viitorului. Matei trimite pe centrul portii.

13'

Mare ocazie ratata de Viitorul prin Ganea.

1'

0'

Astra: Kitanov - Bruno, Graovac, Tamas, Radunovic - Radut, Simion, Crepulja - Matei, Tounkara, Stahl.

Viitorul: Cabuz - Mladen, Tiru, Iacob, Boboc - Achim, Artean, Ciobanu - Iancu, Ganea, Matan.

10:58

Patru puncte a scos Astra din cele două meciuri jucate pe teren propriu în acest sezon, 2-2 cu FC Botoşani şi 2-1 cu FCSB.

O singură înfrângere a suferit Viitorul în ultimele opt deplasări din campionat (29 aprilie 2019, CFR Cluj - Viitorul 3-1), în rest are patru victorii şi trei remize.

Astra şi Viitorul s-au mai întâlnit de 22 de ori pe prima scenă, fiecare a câştigat câte nouă jocuri, iar patru meciuri s-au terminat la egalitate!

Palmares cu Astra gazdă: 11 partide - 6 victorii Astra - o remiză - 4 succese Viitorul.