2
Viitorul
Sapunaru (ag) 20' Chitu 13'

Asa am trait Astra - Viitorul 1-2

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului Astra Giurgiu - Viitorul din etapa a 3-a din playoff.

22:26

Viitorul se impune la Giurgiu si lasa campioana sezonului trecut la zece puncte in spate.

90'

Sapunaru reia cu capul pe langa poarta la o centrare in fata portii si probabil a fost ultima faza a meciului.

89'

Bus trimite pe langa poarta din 16 metri la o actiune care l-a avut in prim plan pe Ionita.

83'

Niculae incearca sutul pe langa poarta si mingea se duce mult alaturi.

76'

Florea suteaza peste poarta din 16 metri.

69'

Bus reia pe langa poarta la pasa lui Morais in 6 metri. Faza importanta de atac pe care gazdele o irosesc.

65'

Faza incredibila reusita de Casap dupa o aruncare de la margine. Acesta ajunge in pozitie de finalizare si rateaza de putin poarta.

63'

Ionita suteaza peste poarta din 16 metri dupa o actiune personala inceputa din partea dreapta.

61'

Florea arunca mingea in careul oaspetilor dintr-o lovitura libera. Respinge Boli, dar giurgiuvenii raman in posesie.

59'

Mai multa prudenta in aceasta repriza dupa o prima parte cu adevarat nebuna. Astra are o posesie mai buna, iar Viitorul sta la panda pentru a iesi pe contraatac.

52'

Moment de ezitare in defensiva celor de la Viitorul si mingea se scurge prin fata lui Ionita.

46'

Incepe repriza a doua. Cei de la Viitorul au avut lovitura de start.

21:21

Radu Petrescu fluiera finalul primei reprize. Trei goluri si tot atatea lovituri de la 11 metri ratate!

43'

Incredibil!!! Florea trimite pe langa poarta din lovitura de la 11 metri. Este al treilea penalty ratat in acest meci.

41'

PENALTY pentru Astra obtinut de Seto.

39'

Gol Florea!

Florea, jucatorul intrat in locul accidentatului Budescu, relanseaza partida cu un sut din interiorul careului dupa o preluare pe piept.

38'

Coman rateaza si el lovitura de la 11 metri. Al doilea penalty ratat de Viitorul in acest meci!

36'

PENALTY din nou pentru Viitorul la un fault comis de Junior Morais asupra lui Benzar.

32'

Bus trece pe langa gol la centrarea in fata portii trimisa de Junior Morais.

31'

Ivanov apara lovitura de la 11 metri. Hagi vocifereaza pe margine. Astra ramane in meci.

31'

PENALTY obtinut de Coman in duel cu Sapunaru. Alta lovitura pentru Astra: iese Budescu accidentat!

20'

Gol Sapunaru (ag)!

Viitorul loveste pe contraatac prin Coman. Acesta intoarce o minge si Sapunaru trimite involuntari in propria poarta.

17'

Chitu apare din nou la finalizare in careul advers dupa un contraatac extrem de taios. Bulgarul Ivanov respinge in extremis cu o mana. Mingea se ducea la coltul lung.

15'

Rimniceanu intervine decisiv la sutul lui Budescu si Viitorul ramane la conducere.

13'

Gol Chitu!

Chitu deschide scorul cu un sut din unghi la o demarcare singur cu Ivanov. A 11-a reusita pentru Chitu in acest sezon.

11'

Budescu trimite pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila. Se joaca ofensiv inca de la inceput. Un fotbal total la Giurgiu in aceasta seara.

9'

Meciul se incinge. Astra ataca pe stanga prin Ionita si acesta nu obtine decat un corner la centrarea pentru Budescu. S-a opus acolo providential Ganea.

9'

Ocazie mare ratata de Chitu cu un sut din interiorul careului. Mingea se duce peste bara.

8'

Bus oprit din actiune de o semnalizare de la margine pentru o pozitie afara din joc. Decizie corecta.

5'

Prima faza importanta a meciului. Budescu centreaza in care din lovitura libera si Seto apare la finalizare. Japonezul rateaza de putin tinta.