1
0
Viitorul

Asa am trait Astra - Viitorul 1-0

Ati urmarit in aceasta pagina live text de la ora 20:00 meciul Astra Giurgiu - Viitorul, cea mai importanta partida a zilei de duminica in Liga 1.

21:52

Final de meci. Astra castiga la limita si urca pe locul 6 in clasament cu 35 de puncte. Viitorul ramane lider, dar mai pastreaza doar trei puncte in fata principalei urmaritoare Steaua.

86'

Lung scoate de sub transversala sutul lui Coman din lovitura libera. Mare sansa de gol pentru Viitorul.

85'

Coman obtine lovitura libera in jumatatea adversa la un duel cu Fabricio. Jocul devine din ce in ce mai aspru.

82'

La niciun minut de la intrrea pe teren Florea primeste cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Ganea. Un galben spre portocaliu.

81'

Ultima schimbare si la Astra. Intra Florea in locul lui Niculae.

78'

Budescu scapa singur cu Rimniceanu si rateaza incredibil sansa de a inchide meciul.

72'

Morar scapa mingea in afara terenului dupa ce tot interceptase pasa inapoi trimisa neglijent de Pitian catre propriul portar.

69'

Sumudica muta si el tactic cu Lovin in locul lui Ionita.

67'

Oros nu mai poate continua jocul din cauza unor probleme musculare si ii lasa locul in teren lui Pitian.

66'

Purece ii lasa locul in teren lui Casap, iar Coman intra in locul lui Rosu. Dubla modificare la Viitorul.

64'

Corner

Viitorul impinge jocul spre poarta lui Lung si Morar obtine lovitura de la colt cu sut deviat de Oros.

61'

Accelerare a lui Benzar, acesta cade in careul celor de la Astra, dar nu se acorda nimic.

58'

Gol Teixeira!

Deschidere de scor la Giurgiu in urma unei faze fixe de la coltul terenului. Budescu a centrat pe scurta, mingea a fost respinsa pe spate de un aparator al Viitorului si Teixeira, pe urmarire la bara a doua, impinge mingea in poarta.

58'

Benzar il blocheaza in extremis pe Budescu si gazdele beneficiaza de corner.

55'

Minge la bataie pentru Chitu, insa acesta faulteaza in duel cu Oros.

51'

Mingea ajunge cu sansa la Morar in marginea careului advers, insa sutul acestuia fara preluare este blocat de un aparator advers.

49'

Junior Morais cade in careul celor de la Viitorul si tot el face semn de jos ca nu a fost atins de Tiru.

46'

Se reia jocul, iar Hagi il trimite in teren pe Vina in locul lui Iancu.

45'

Morar a trimis putin pe langa poarta din lovitura libera si cu aceasta faza se incheie prima repriza.

45'

Lovitura libera periculoasa pentru Viitorul la ultima faza a reprize, dupa ce Teixeira l-a busculat pe Iancu.

41'

Budescu a primit cartonasul galben pentru un fault in atac.

39'

Se joaca pe contre in finalul reprizei. Budescu a pierdut mingea in jumatatea adversa dupa doua driblinguri consecutive, dupa care Viitorul a iesit pe contraatac prin Morar, deposedat la randul sau de Belu-Iordache.

26'

Jocul se muta rapid la cealalta poarta unde debutantul Claudiu Belu-Iordache centreaza gresit la capatul unui contraatac.

26'

Minge in careu pentru Iancu, insa acesta aluneca in duel cu Sapunaru si cei de la Viitorul irosesc o faza promitatoare.

22'

Chitu ia o faza pe cont propriu in dreapta, dar nu scoate nici macar lovitura de la colt in duel cu Morais.

16'

Iancu obtine faultul intr-un duel cu Boubacas la centrul terenului. Morais acuza o problema in margine.

15'

Budescu executa direct spre poarta si mingea ocoleste de putin bara din dreapta. Mingea s-a dus foarte aproape si avem prima ocazie a meciului.

14'

Tiru vede primul avertisment al meciului pentru un fault la Niculae in marginea careului. Un nou moment tensionat.

13'

Presing agresiv al celor de la Astra si constructia liderului este ingreunata.

9'

Sumudica intra un metru in teren pentru a-i reprosa ceva centralului Radu Petrescu. Jocul este reluat dupa ce arbitrul i-a oferit cateva explicatii lui Sumudica, extrem de nervos in acest debut de partida.

7'

Centrare a lui Rosu pentru nimeni in careul gazdelor. Intervine Lung si culege balonul din aer. Ploua marunt la Giurgiu si mingea uda ar putea pune probleme.

4'

Ionita ia o faza pe cont propriu, dar este deposedat in marginea careului oaspetilor.