Asa am trait Astra - Viitorul 1-4 in playoff

Etapa a 4-a din playoff a continuat, luni, cu partida Astra Giurgiu - Viitorul.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

20:25

80'

Lazar respinge peste bara sutul lui Tircoveanu.

77'

Astra e complet cazuta si Viitorul trece pe langa golul cinci. Sutul lui Ciobanu este deviat in corner.

70'

Gol Ganea!

Ganea isi trece in cont dubla. Apararea gazdelor depasita complet la o pasa printre oferita de Casap.

63'

Tircoveanu incaseaza galben pentru o simulare.

60'

Gol Eric!

Eric inscrie golul trei pentru VIitorul cu un sut din interiorul careului dupa pasa intoarsa de Ciobanu.

49'

Tordai blocheaza sutul lui Begue la o faza unu contra unu. Ideala pasa oferita de Alibec.

46'

Iulian Calin fluiera startul partii secunde.

19:35

Tircoveanu in locul lui Calcan si Leca in locul lui Iacob la Viitorul.

19:35

Rosu in locul lui Gheorghe la gazde.

19:20

Pauza la Giurgiu.

45'

Casap suteaza peste poarta. Suntem in minutul suplimentar aratat pentru aceasta repriza.

43'

Alibec ia o noua faza pe cont propriu si centreaza in forta. Mingea e blocata de un jucator al oaspetilor. Cei de la Astra solicita penalty si Alibec, nervos, loveste cu piciorul un panou publicitar de pe margine.

38'

Cartonas rosu !

Pires este eliminat pentru al doilea galben incasat pentru o lovitura in saritura.

34'

Gol Alibec!

Reusita de senzatie din partea lui Alibec, jucator care a patruns ca prin branza in defensiva Viitorului.

28'

Gol Casap!

Centrare din dreapta si Casap reia decisiv cu capul pentru 0-2!

27'

Sut bun trimis de Achim din marginea careului, dar si Lazar are o interventie de exceptie. Corner pentru Viitorul.

21'

Gol Ganea!

George Ganea deschide scorul cu un sut din interiorul careului dupa o faza de toata frumusetea la care au mai contribuit Mladen si Eric.

16'

Cartonas galben incasat de Iacob (Viitorul) pentru un fault asupra lui Alibec.

15'

Ciobanu suteaza din lovitura libera in forta si-l obliga pe Lazar sa respinga in corner.

14'

Cartonaș galben pentru Romario Pires (Astra).

10'

Probleme pentru Eric de Oliveira. Jocul este oprit pentru ca brazilianul oaspetilor sa primeasca ingrijiri medicale.

7'

Ganea (Viitorul) incearca sutul de la distanta si avem prima ocazie a meciului.

1'

Start de partida la Giurgiu.

18:33

Astra: Lazar - Butean, Cestor, Crişan, Rudanovic - Pires, Mrzljak, Begue - V. Gheorghe, Alibec, Llullaku;

Viitorul: Tordai - Mladen, Artean, Iacob, Kuipers - Ciobanu, Achim, Casap - Eric, Calcan, George Ganea.

12:21

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 20 de ori în Liga 1, de nouă ori au câştigat astralii, de șapte ori s-au impus dobrogenii, iar aptru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Astra gazdă: 10 jocuri - 6 succese Astra - o remiză - 3 victorii Viitorul.

Cea mai recentă întâlnire directă: 8 februarie 2019, Astra - Viitorul 3-0, goluri înscrise de Begue şi Alibec - dublă.