2
Viitorul
Ianis Hagi 90' Ghita 29'

Asa am trait Astra - Viitorul 0-2

Ultimele doua campioane din Liga 1 Betano s-au intalnit, duminica, de la ora 18:00 intr-o partida care va fi live text in aceasta pagina. Apasati aici pentru live video

19:53

90'

Moise rateaza ultima sansa a meciului dintr-o pozitie favorabila in centrul careului.

90'

Gol Ianis Hagi!

Ianis Hagi majoreaza avantajul celor de la Viitorul cu o reluare din cativa metri.

84'

Cea mai mare ocazie pentru Astra in acest meci. Abang preia in suprafata de pedeapsa, ramane singur cu Cojocaru si suteaza mult peste poarta.

84'

Patrundere a lui Bus in careul celor de la Viitorul. Minge este deviata in corner.

83'

Sut din alergare expediat de Ganea. Minge pe centrul portii fara emotii pentru Iliev.

67'

Sansa de egalare irosita de Astra prin Moise al carui sut nu prinde poarta. Totul a pornit de la o minge pierduta in atac de Ianis Hagi.

60'

Dragus patrunde pe stanga si suteaza putin pe langa poarta. Sansa de gol irosita de Viitorul.

56'

Minge trimisa pe poarta in bratele lui Iliev.

55'

Lovitura libera pentru Viitorul, un fel de corner mai scurt. Ianis Hagi confisca balonul.

54'

Matan si Hodorogea sunt trimisi in teren de Hagi.

46'

18:48

Pauza la Giurgiu dupa un final de repriza extrem de tensionat.

40'

Cartonas rosu !

Matei este eliminat dupa doua galbene primite la aceeasi faza. Ambele pentru proteste.

38'

Belu vede cartonasul galben pentru faulturi repetate.

37'

Iliev respinge cu dificultate sutul in forta trimis de Ianis Hagi, apoi Dragus nu-si calculeaza bine pasii. Viitorul ramane in presiune.

33'

Primul sut al Astrei pe poarta ii apartine lui Balaure. O minge care nu-i pune probleme portarului Cojocaru.

29'

Gol Ghita!

Dominarea oaspetilor se concretizeaza prin deschiderea scorului in urma unui corner. Ghita reia spre poarta si mingea este deviata decisiv de Urko Vera.

28'

Lovitura libera pentru Viitorul. Ianis Hagi trimite cu interiorul pe poarta si Iliev respinge in corner.

22'

Cicaldau ameninta poarta gazdelor cu un sut din afara careului. Mingea se duce putin peste poarta.

20'

Ianis Hagi il faulteaza din spate pe Stan si vede cartonasul galben.

12'

Ianis Hagi il lasa pe Gavra singur cu portarul dupa o pasa cu exteriorul. Intervine Erico si blocheaza decisiv.